HP Sprout – nová forma počítače?
i Zdroj: PCTuning.cz
Sestavy Článek HP Sprout – nová forma počítače?

HP Sprout – nová forma počítače? | Kapitola 7

Michal Rybka

Michal Rybka

27. 3. 2015 12:00 10

Seznam kapitol

1. Vylepšíme ovládání? 2. Patláma, patláma! 3. HP Sprout: počítač, který kouká po okolí 4. Kouzlení s počítačem
5. Další rozměr pro hraní 6. Ve třech rozměrech rovnou do počítače 7. Řada je na vývojářích

Inovace v ovládání PC představuje jen „mírný pokrok v mezích zákona“. Dá se říct, že klávesnice a myš stále vládnou a nic lepšího se nevymyslelo. Ne že by se za pětatřicet let existence PC leccos nezkoušelo, ale většina nových periferií se změnila na specializovaná zařízení. To se teď bude pokoušet změnit nový koncept od HP, díky němuž se vám počítač rozleze z monitoru i po stole a může reagovat i na to, co se na něm děje.

Reklama

Z hlediska tvůrců her by bylo dobré, kdyby zaevidovali existenci „vstupní obrazovky“ ve stejném smyslu, v jakém ji podporuje Nintendo. Když víte, že hráč ovládá hru dotykovým způsobem, proč mu nenabídnout optimalizované ovládání, minimapu, konfigurovatelné ovládání? Vše je podle mě omezeno hlavně rozšířením podobného ovládání.

A samozřejmě – je tu otázka ceny. Projektor a kamery se rozšíří v okamžiku, kdy budou levné. Ale představte si, že konečně získáte kuchyňský počítač, který bude mít obrazovku před vámi, ale bude promítat ovládací prvky a snímat věci, které leží na lince. Máte pochybnosti, zda můžete použít nějakou surovinu? Co sejmout čárový kód a ověřit to? Anebo naskenovat a vyhledat v databázi podle obrázku obalu?

Představte si práci v dílně – vysypete na pracovní desku díly a počítač je vám spočítá. Identifikuje, zda jste si vybrali správnou součástku. Bude bezkontaktně měřit velikosti dílů. Přitom nemusíte na nic sahat, hlavní interakce se odehrává na ploše a případně hlasem. A tohle se dá použít skoro všude!

HP Sprout – nová forma počítače?
i Zdroj: PCTuning.cz

Gigantická výhoda projektorů a kamerových snímačů je v tom, že mohou snímat velkou i malou pracovní plochu. Můžete je používat třeba, jako se dnes používají bezkontaktní skenery zboží na pokladnách. Anebo mít obří interaktivní plochu, kde vám při sestavování věci počítač pomůže tím, že vám ukáže, kam si předsestavené celky odložit. Vskutku ilustrativní a pokročilý návod.

Jsou situace, kde je klávesnice a myš nepřekonatelná a ještě hodně dlouhou dobu bude. Ale jsou také případy, kdy má smysl, aby počítač se svými senzory vylezl z ulity a začal se zabývat fyzickými věcmi. Sprout je po dlouhé době novým a revolučním konceptem, který ukazuje, že by to jít mohlo a že by jeho integrace mezi normální věci nemusela být nijak složitá.

HP Sprout – nová forma počítače?
i Zdroj: PCTuning.cz

Klíč je právě v jeho bezkontaktnosti a možnosti využít i normální povrchy. Představte si například, že by komplex s kamerou a projektorem byl úplně oddělitelný a bylo by ho možné zabudovat do interiérů zcela na míru!

Není to sice zcela inteligentní povrch, který by uměl odečítat i váhu anebo tlak, ale je to hodně dobrý krok zcela správným směrem!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama