infineon-technologies-koupi-americkeho-rivala-cypress-semiconductor
Novinka Infineon Technologies koupí amerického rivala Cypress Semiconductor

Infineon Technologies koupí amerického rivala Cypress Semiconductor

Mirek Kočí

Mirek Kočí

3. 6. 2019 13:30

Německý výrobce čipů Infineon Technologies oznámil, že převezme za 9 miliard eur, v přepočtu více než 232 miliard korun, svého amerického konkurenta Cypress Semiconductor. Ten se soustředí na výrobu mikročipů pro využití v automobilech a elektronice.

Reklama
Reklama

Za jednu akcii Cypress Semiconductor Infineon zaplatí 21,38 eur. Ve srovnání s průměrnou cenou akcií v minulém měsíci to představuje prémii 46 procent. „Plánovaná akvizice společnosti Cypress Semiconductor je průlomovým krokem ve strategickém rozvoji firmy Infineon. Budeme posilovat a rozšiřovat naše podnikání, “ řekl Reinhard Ploss, generální ředitel Infineonu.

Nákup by měl být financován do výše třiceti procent prostřednictvím emise nových akcií. Cílem společnosti Infineon je uzavřít dohodu do začátku příštího roku.

O Infineonu se poslední týdny mluvilo hlavně v souvislosti s krizí společnosti Huawei. Zpočátku některá média informovala, že firma s čínským výrobcem zastavila veškerý obchod, Infineon to však následně popřel.

Infineon vyrábí čipy, které kontrolují tok elektřiny v široké škále zařízení, včetně aut, chytrých telefonů nebo větrných turbín.

Infineon Technologies koupí amerického rivala Cypress Semiconductor

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning