Nově spuštěný DSM 7.0 usnadní zálohování i práci s privátním úložištěm NAS od Synology
i Zdroj: PCTuning.cz
Novinka Nově spuštěný DSM 7.0 usnadní zálohování i práci s privátním úložištěm NAS od Synology

Nově spuštěný DSM 7.0 usnadní zálohování i práci s privátním úložištěm NAS od Synology

Mirek Kočí

Mirek Kočí

2. 7. 2021 10:57 1

Software je nedílnou součástí každého spolehlivého NASu. Chytrá síťová úložiště díky tomu nabízejí lehkou správu dat, přehled nad uživateli, oprávněními a v neposlední řadě umožňují kontrolovat stav zařízení. Špičku v oboru NASů představuje firma Synology, která nyní uvádí nový DSM 7.0. Mezi klíčové body nového systému patří spolehlivost, výkonnost, jednoduchost a škálovatelnost. Nový systém pro váš domácí i firemní NAS zefektivní vaši práci a umožní lepší správu dat v kratším čase.

Reklama
DiskStation Manager 7.0
i Zdroj: PCTuning.cz
DiskStation Manager 7.0

Systém DiskStation Manager 7.0 (zkráceně DSM) přináší v této nové verzi velkou řadu novinek a vylepšení. V první řadě je to lepší výkon a škálovatelnost. Nemusíte se bát, že nová verze systému nabobtnala, či zpomalila oproti předchůdci. Právě naopak, Synology umí sladit spolupráci hardwaru a softwaru tak, že každá verze je rychlejší a plynulejší. DMS 7.0 nabídne vyšší rychlost už při přihlášení a zachová ji v celém uživatelském prostředí, práci se soubory a údržbě vašeho diskového pole.

DiskStation Manager 7.0
i Zdroj: PCTuning.cz
DiskStation Manager 7.0

Například výměna disků díky novému systému proběhne úplně hladce. Systém totiž po ručním prohození disku plynule přepne na naklonovaný disk bez nutnosti přechodu do omezeného režimu. O rychlejší zápis do mezipaměti SSD se zase postará systém Btrfs.

Většina lidí na své síťové disky ukládá zejména fotografie. Správa tisíců obrázků bude pro vlastníky Synology NASu snadná. Nově v DMS 7.0 naleznou přepracovanou aplikaci Synology Photos. Ta bezpečně a zdarma usnadňuje správu vašich nejdůležitějších momentů zachycených na mnoha fotografiích.

DiskStation Manager 7.0
i Zdroj: PCTuning.cz
DiskStation Manager 7.0

Skrze Synology Photos můžete procházet, hledat a snadno třídit veškeré fotografie. Vytvářet alba a vše sdílet. Oproti Google Fotkám navíc máte všechny fotografie opravdu doma a bez placení předplatného. Synology Photos vám také ušetří čas automatickou tvorbou alb podle lidí, míst, tagů a videí. Všechny své momenty a vzpomínky v podobě fotek lze sdílet vygenerováním odkazu. Ten se pak otevře v libovolném prohlížeči. Oproti konkurenci máte navíc mnohem větší kontrolu nad přístupem. Chytrá funkce rozpoznání tváře vás identifikuje přímo v zařízení, tudíž nikdo jiný nemá přístup k těmto datům. Dále odkazům lze nastavit dobu vypršení platnosti, heslo a další ochrany soukromí.

K fotkám lze přistupovat velmi lehce i na mobilním telefonu skrze aplikaci pro iOS a Android. Kromě procházení fotografií nabízí i zálohování bez limitů. Kolik místa na disku máte, tolik můžete bezpečně uložit. O žádnou fotku již nikdy nepřijdete.

DiskStation Manager 7.0
i Zdroj: PCTuning.cz
DiskStation Manager 7.0

DSM 7.0 dále nabízí například zabudované monitorování výkonu vašeho domácího cloudu. Active Insight vám na jednom místě zobrazí veškeré informace o discích, událostech a výkonu. Vše si navíc můžete velmi rychle přizpůsobit dle vašich potřeb. Žádné zbytečné grafy, zobrazte si relevantní informace a nastavte si důležitá upozornění podle vašich potřeb. Systém DSM 7.0 vás dokáže včas varovat a zjistit anomálie v zařízení a předat pokyny k rychlému řešení problémů. Anonymní data po celém světě navíc tuto funkci nadále zpřesňují.

Sdílení dat je rovněž velmi důležitým prvkem. S tím vám pomůže Synology Drive, správce uživatelů a jejich oprávnění. Díky této službě budete mít vždy přehled o připojených uživatelích. Na pár kliknutí jim můžete udělovat oprávnění, přidávat do skupin a například restartovat hesla. Nechybí ani monitorování a analýza využití disku.

DiskStation Manager 7.0
i Zdroj: PCTuning.cz
DiskStation Manager 7.0

Chytrý NAS lze využít i v kombinaci s cloudem. Řešení Synology Hybrid Share spojuje rychlost lokálního zařízení a neomezené škálovatelnosti cloudu. Jde tak o hybridní úložiště s výhodami z obou světů. V praxi váš Synology NAS s DSM 7.0 spolupracuje s osvědčeným cloudovým úložištěm Synology C2. Vaše často používaná data naleznete vždy v NASu, což ze zařízení dělá víceméně rychlou mezipaměť s velmi nízkou latencí. Samotné C2 úložiště pak představuje neomezeně škálující prvek, který se přizpůsobí vašim potřebám.

V neposlední řadě zde máme zdarma dostupný Active Backup. Tato ústřední aplikace na zálohování umožňuje chránit více počítačů, serverů a virtuálních strojů naráz bez nutnosti nakupovat drahé licence. Služba je zejména výhodná v rámci podniků, pro které lze využít i zálohu Microsoft 365 a Google Workplace schránek a aplikací. Nechybí podpora pro systému Linux, včetně mnoha populárních distribucí. Vše je šifrováno moderní technologií AES-256, narušitelé si zde ani neškrtnou. Využít lze i okamžité obnovení počítače v nástroji Synology Virtual Machine Manager. Celý proces přitom zabere jen pár kliknutí.

Všechny tyto funkce v systému DSM 7.0 využívá například Synology DS220+. Tento velmi povedený NAS disponuje dvěma sloty na pevné disky s možností hot swapu. Vyměníte je tedy během pár vteřin i za běhu zařízení. Celkově lze DS220+ osadit až 32 TB paměti, což jistě pokryje nároky velké většiny uživatelů. Pokročilejší uživatelé s vyššími nároky na kapacitu mohou sáhnout po entreprise discích od Synology. Jejich provoz je optimalizovaný pro NAS zařízení a v kombinaci s DSM systémem je zaručen bezproblémový chod a nadstandardní výkon.

V portfoliu Synology najdete i další síťová úložiště, která vám jistě zcela vyhoví. Všechna v kombinaci se systémem DSM 7.0 nabídnou špičkovou správu a ochranu vašich dat.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama