Pětkrát Radeon RX 580: srovnání hlučnosti na videu
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Pětkrát Radeon RX 580: srovnání hlučnosti na videu

Pětkrát Radeon RX 580: srovnání hlučnosti na videu | Kapitola 12

Adam Vágner

Adam Vágner

2. 2. 2018 03:00 18

Seznam kapitol

1. Když běžný mikrofon nestačí 2. Na čem budeme nahrávat 3. Jak probíhá měření hlučnosti 4. Asus Dual RX 580 O8G: představení 5. Asus Dual RX 580 O8G: hlučnosti na videu 6. Asus ROG Strix RX 580 O8G: představení
7. Asus ROG Strix RX 580 O8G: hlučnosti na videu 8. XFX AMD RX 580 GTR-S Black Ed.: představení 9. XFX AMD RX 580 GTR-S Black Ed.: hlučnosti na videu 10. Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 8GD5: představení 11. Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 8GD5 12. AORUS Radeon RX580 XTR 8G

Dnes porovnáme několik modelů RX 580, které jsem nedávno testoval, a k nim nádavkem jeden kousek navíc. Nepůjde ale o klasický test, změříme se čistě na hlučnost karet pod zátěží. Ze videozáznamu si o zvukovém projevu a hlučnosti všech porovnávaných modelů uděláte přece jen lepší obrázek než z pár grafů.

Reklama

Poslední kartou ve srovnání (a tak trochu popelkou co do informací, které na PC Tuningu najdete) je AORUS Radeon RX580 XTR 8G od Gigabyte. Kartu tady mám, ale k jeho recenzi jsem se nedostal z jednoho prostého důvodu – vzorek dorazil někdy v době vrcholící první bitcoinové horečky, kdy byly Radeony RX 580 beznadějně rozebrané a kartu nebylo možné koupit. A když se situace alespoň trochu zlepšila, v nabídce obchodů už se znovu neobjevil – prostě se přestal prodávat dřív, než se vůbec pořádně dal koupit. Ale kdybyste náhodou měli i přesto o recenzi enormní zájem...

Pětkrát Radeon RX 580: srovnání hlučnosti na videu
i Zdroj: PCTuning.cz

U téhle karty měření provozních vlastností na PCTuningu nenajdete. Snad ještě doplním alespoň grafy z průběhu testu AvP, prozatím vemte zavděk informací, že v AvP se ventilátory roztáčely k 1745 ot./min a v Crysis až na 1900 ot./min, což je nasimulováno i na prvním videu. Hlučnost karty dosahovala něco kolem 39,7, resp. 41,7 dBA.

Následuje měření v AvP:

Dále opět měření v celém rozsahu otáček:

A ještě je tu jen pro zajímavost video, na kterém jsou ventilátory manuálně nastavené na minimum při běhu Unigine Heaven – lépe tak vyniknou cívky.

Namísto závěru

Dnes jsme se věnovali prvnímu ze série článků, které mají trochu praktičtější formu, než je obvyklých pár hodnot v grafech.

Na pranýř jsem postavil karty, které patří v současné generaci k největším otloukánkům – Radeony RX 580. Takty mají vyhnané až nadoraz a tomu odpovídá i spotřeba, na druhé straně byl u nich velký tlak na cenu, protože jde přece jen o karty střední třídy. A proto dostaly většinou do výbavy levnější chladiče, než které by se na danou spotřebu slušely tak, aby karty mohly být opravdu tiché. Teď nás ještě čekají testy dalších nereferenčních Radeonů RX Vega od Asusu a po nich se možná podíváme na další chladiče.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama