Philips TV & Sound představuje nové TV, sluchátka Fidelio T1 a další novinky
i Zdroj: PCTuning.cz
Novinka Philips TV & Sound představuje nové TV, sluchátka Fidelio T1 a další novinky

Philips TV & Sound představuje nové TV, sluchátka Fidelio T1 a další novinky

Mirek Kočí

Mirek Kočí

31. 8. 2021 15:05

Společnost Philips TV & Sound představila své produkty pro druhou polovinu roku. Nechybí mezi nimi nejvyšší OLED+ televizory se zvukem od specialistů z Bowers & Wilkins, anebo true wireless sluchátka Fidelio T1 s ANC.

Reklama

TV s označením OLED+ 986 a OLED+ 936 jsou vybaveny novými panely OLED a procesorem P5 Intelligent Dual Picture Engine páté generace ke zlepšení obrazové kvality. Díky tomu mají nabídnout lepší ostrost a přesnější barvy a odstíny pleti, než jejich předchůdci. Philips TV v tiskové zprávě dále zdůrazňuje, že je i nadále jednou z mála značek, která nabízí podporu pro všechny hlavní formáty HDR.

Kromě kompatibility HLG, HDR10 a HDR10+ nové TV podporují také standard HDR10+ Adaptive. Ten kombinuje dynamická metadata HDR10+ s informacemi o okolním osvětlení v reálném čase, aby byly automaticky optimalizovány úrovně jasu pro dané prostředí sledování a zvýšila se úroveň detailů tmavých vyobrazení ve světlé místnosti na základě jednotlivých scén. Hráči pak mohou těžit z funkce Fast Motion Clarity, která poskytne plynulý přechod z obrazu na obraz se zvýšenou ostrostí, ale bez zavádění artefaktů a blikání použitím frekvence 100 Hz místo více obvyklých a používaných 50 Hz.

Nové televizory mají čtyřstranný Ambilight, připojení HDMI 2.1 s VRR a kompatibilitu s Freesync Premium a G-Sync. Model OLED+936 bude k dispozici v 48, 55 a 65 palcích a OLED+986 v 65 palcích. Doporučená maloobchodní cena začíná na 49 999 Kč.

TP Vision OLED
i Zdroj: PCTuning.cz
TP Vision OLEDPrémiová sluchátka Fidelio T1

True wireless sluchátka Philips Fidelio T1 se vyznačují zajímavým vzhledem, který dokážeb zaujmout a charakteristickým zvukem Fidelio. Ten je podle výrobce výsledkem dvoucestné konstrukce, která kombinuje hluboké a detailní basy velkého 10mm dynamického měniče s rychlou a detailní odezvou speciálně optimalizovaného, malého a vyváženého modulu pouzdra.

Sluchátka jsou navíc vybavena kodekem LDAC a mají šest mikrofonů – tři v každém sluchátku. Dva z nich jsou určené pro maximální úroveň potlačení okolního hluku, ten třetí pro telefonní hovory. Výdrž baterie slibuje 9 hodin nepřetržitého přehrávání s aktivovanou funkcí ANC a dalších 25 hodin přehrávání prostřednictvím nabíjecího pouzdra. Bez zapnutého ANC se jedná o 13 hodin plus 35 hodin díky pouzdru. Plné nabití sluchátek trvá dvě hodiny, ale již jen 15 minut nabíjení postačí k jedné hodině přehrávání navíc.

Fidelio T1
i Zdroj: PCTuning.cz
Fidelio T1

DTS Play-Fi v TV vytvoří domácí audio ekosystém

Společnost TP Vision představila i nový bezdrátový systém Philips TV & Sound Wireless Home System a novou dedikovanou aplikaci Philips Sound s podporou DTS Play-Fi – speciálně vyvinutou, aby snadno propojila kompatibilní výrobce.  Nový domácí bezdrátový systém je založený na technologii DTS Play-Fi, což je prémiová bezdrátová audio platforma, která uživatelům umožňuje streamovat audio vysoké kvality z televizorů a mobilů do kompatibilních reproduktorů. Platforma využívá proprietární streamovací synchronizaci a autentizaci.

DTS Play-Fi
i Zdroj: PCTuning.cz
DTS Play-Fi
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama