pristi-mesic-se-v-praze-uskutecni-svetova-konference-o-umele-inteligenci
Novinka Příští měsíc se v Praze uskuteční světová konference o umělé inteligenci

Příští měsíc se v Praze uskuteční světová konference o umělé inteligenci

Mirek Kočí

Mirek Kočí

26. 7. 2018 18:00

Česká metropole se 22. až 25. srpna stane dějištěm Human-Level AI Conference, největší konference o tzv. obecné umělé inteligenci na světě. Pořadatelé akce ze společnosti GoodAI dnes nastínili program, jehož důležitou součástí je otázka bezpečnosti.

Reklama

Máme se obávat humanoidní umělé inteligence, která bude schopna samostatného uvažování a řešení problémů? Nebo jde o pouhý sen, kterého se lidstvu nikdy nepodaří dosáhnout? Bude tzv. human-level AI neboli obecná umělá inteligence dostatečně zabezpečena proti zneužití? Na tyto a další otázky se budou snažit odpovědět přední světové kapacity na umělou inteligenci během Human-Level AI Conference, která se uskuteční 22. až 25. srpna na Fakultě strojní Českého vysokého učení technického v Praze, v Národní technické knihovně a v Divadle Hybernia.

Do české metropole při této příležitosti zavítají nejznámější experti na AI, včetně Bena Goertzela ze společnosti Hanson Robotics, která vyvinula humanoidního robota známého pod jménem Sofie, či Iriny Higgins ze společnosti DeepMind, jež se podílela na vývoji rozpoznávání řeči ve společnosti Google Research.

Příští měsíc se v Praze uskuteční světová konference o umělé inteligenci
i Zdroj: PCTuning.cz

Konference Human-Level AI je rozdělena na část určenou široké veřejnosti v pátek 24. srpna a sobotu 25. srpna, která se bude zabývat budoucností umělé inteligence a nabídne mimo výše zmíněných také řečníky ze společností Facebook AI Research, Google DeepMind, Microsoft a dalších. Část pro odborníky od 22. srpna do 24. srpna spojuje dosavadní tři samostatné konference: AGI (Conference Series on Artificial General Intelligence), BICA (Biologically Inspired Cognitive Architectures) a NeSy (Workshop Series on Neural-Symbolic Learning and Reasoning).

Podrobnosti o programu, řečnících a registrační formuláře na konferenci naleznete na webu www.hlai-conf.org.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama