procesory-core-i7-test-architektury-nehalem
PCTuning Článek

Procesory Core i7 - test architektury Nehalem

Z. Obermaier
Z. Obermaier
3. 11. 2008 06:00 136 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod - architektura Nehalem 2. Procesory Core i7 3. Socket LGA 1366 a chladiče 4. Čipset X58 Express 5. Testovací sestavy
6. Přetaktování Core i7 7. Syntetické testy 8. Praktické testy 9. Herní testy 10. Shrnutí výkonu a závěr

Dnes končí dlouhé čekání na oficiální uvedení nové architektury Intel. Právě nyní skončilo embargo na informace, a internet bude během okamžiku plný testů nových procesorů. My také nemůžeme zůstat pozadu a první test našeho "Nehalem týdne" vám nabízíme. Bude nová architektura výkonnější než ta stávající? Je přínos adekvátní pořizovací ceně? Na tyto otázky vám přinášíme odpověď ve více než 30-ti testech.

Reklama
Reklama

Už dávno před uvedením, se objevily obavy o výkon nových čipů Core i7 ve hrách. Architektura není pro jedno-vláknové aplikace nijak výrazně optimalizovaná, a to hry většinou jsou. Myslím, že se ale není čeho bát. Core i7 je také herním procesorem. Hry jsem testoval ve třech modelových nastaveních: rozlišení 1280x1024 nastavení detailů na Medium, poté rozlišení 1680x1050 a nastavení detailů na High. Nejvyšší nastavení bylo 1920x1200 a maximální možná kvalita, mnohdy i s vyhlazováním.

Téměř ve všech hrách se opakuje naprosto stejná situace. Z předešlých testů víme, že jádro Core i7 je o několik procent výkonnější než Core 2 a to se prokázalo i ve hrách. Výsledky jsou ve všech nastaveních mírně na straně Core i7, i když jsou nárůsty mnohdy zanedbatelné. Test ale zcela rozptýlil obavy o herní výkon Core i7, které jsou stejně a spíše často i výkonnější než Core 2. Výjimkou budiž nejpomalejší Core i7 920, který občas již výrazněji za Core 2 zaostává - rozdíly jsou ale akceptovatelné.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning