radeony-rady-x1000-enkoduji-video-5x-rychleji-nez-fx-57
PCTuning Novinka

Radeony řady X1000 enkódují video 5x rychleji než FX-57

lukas-fiala
Lukáš Fiala
30. 11. 2005 23:00 31 Sdílej:

ATi připravuje něco, co nVidii vytře zrak. O tom, že čipy nové generace budou umět dekódovat video ve formátu H.264, se povídalo již dávno. Nyní má ATi již betaverzi enkodéru Avivo XCode, který dokáže využít výpočetní síly grafického čipu a tak značně překonat rychlost Microsoftího enkodéru.

Reklama
Reklama

Na německém webu Chip Online měli možnost vyzkoušet betaverzi enkodéru ATi Avivo XCode. Ten podporuje 11 formátů videa a je při konverzi přibližně pětkrát rychlejší než Windows Media Encoder. Kromě stálého 100% využití CPU (WME zatěžuje procesor mezi 75 a 100%) může XCode zužitkovat také grafický čip z řady Radeon X1000. Výsledkem může být to, že relativně slabá sestava s levným Radeonem X1300 překóduje video rychleji, než dělo s procesorem řady AMD Athlon 64 FX.

Jaká bude odpověd nVidie na tento tah ATi? A je vůbec technicky možné něco podobného provést na čipu G70? To se pravděpodobně ještě dozvíme...

Zdroj: The Inquirer, Chip Online

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning