Risen — náročný nástupce Gothic 3
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Risen — náročný nástupce Gothic 3

Risen — náročný nástupce Gothic 3 | Kapitola 7

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

12. 10. 2009 03:00 41

Seznam kapitol

1. Přepracovaný engine z Gothicu 3 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky grafických karet bez AA/AF 4. Vliv procesoru na hru
5. Vliv nastavení na hru I 6. Vliv nastavení na hru II 7. Závěr

Pokud patříte mezi fandy RPG počítačových her, jistě jste zaregistrovali příchod nástupce populárního německého RPG Gothic 3. V našem testu se jako obvykle zaměříme na engine a hardwarové nároky Risenu. A že bylo co testovat, protože hra má podobně jako třetí Gothic velmi vysoké hardwarové nároky.

Reklama
Risen — náročný nástupce Gothic 3
i Zdroj: PCTuning.cz

Risen je nástupcem Gothicu 3 nejen po herní stránce, ale také po stránce enginu, technologií a hardaworvých nároků. Hra totiž stejně jako před pár lety Gothic 3 nabízí skvělou grafiku (založenou mimochodem na enginu z Gothicu 3), která je však vykoupena vysokými hardwarovými nároky. Tedy jak se to vlastně vezme. Risen si totiž na 24" LCD panelech s rozlišením 1920 × 1200 px zahrajete s grafickou kartou na úrovni NVIDIA GeForce GTS 250 či ATI Radeon HD 4870 512 MB, což jsou karty prodávající se v cenové relaci od 2500 do 3000 korun včetně daně.

Čím Risen potěší, jsou velmi malé nároky na procesor. Ačkoliv se o fyziku ve hře stará CPU verze NVIDIA PhysX enginu, jsou nároky hry na výkon procesoru velmi malé a stačí mít v PC i ten nejlevnější Core 2 Duo procesor. Moje jediná výtka ke hře směřuje na absenci podpory vyhlazování hran. Té je kvůli zvolené kombinaci HDR technologií opravdu škoda, nejen já bych si jistě přál, aby byly zubaté hrany dávnou minulostí. Snad se proto časem dočkáme opravného patche, který vyhlazování hran ve hře rozchodí podobně, jako tomu bylo například u české  hry ArmA II.

Poděkování

Děkujeme partnerům Acer, Asus, Gigabyte, Intel a MSI, kteří zapůjčili další vybavení na testy.

   

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama