samsung-uvadi-novy-ssd-980-bez-dram
Novinka Samsung uvádí nový SSD 980 bez DRAM

Samsung uvádí nový SSD 980 bez DRAM

Mirek Kočí

Mirek Kočí

11. 3. 2021 09:00 1

Samsung uvádí na trh nový SSD 980 s rozhraním NVMe bez integrované paměti DRAM. V českých obchodech je dostupný ve verzích 250 GB za cenu 1 399 Kč, 500 GB za 1 999 Kč a 1 TB za 3 699 Kč.

Reklama
Reklama

Předchozí verze SSD Samsungu bez DRAM měly jednu velkou nevýhodu – absence praktické vyrovnávací paměti znamenala nižší rychlost čtení i zápisu. Model 980 je ovšem vybaven technologií Host Memory Buffer (HMB), která propojuje disk přímo s DRAM pamětí procesoru počítače, v němž je disk instalován. Tím pádem veškeré prostoje odpadají. Rychlost sekvenčního čtení a zápisu u novinky dosahuje až 3 500, respektive 3 000 MB/s, u náhodného čtení a zápisu pak 500 tisíc IOPS a 480 tisíc IOPS.

Samsung v případě nového SSD využil několik vylepšení. Technologie Intelligent TurboWrite 2.0 by měla nabízet podstatně lepší výkon i výdrž než předchozí verze díky alokaci podstatně větší vyrovnávací paměti uvnitř disku. Pro uživatele pracující s extrémně velkými soubory nebo pro hráče graficky náročných her je zase určen režim Full Power Mode, který je součástí software Samsung Magician 6.3. Ten umožňuje stálý chod disku s maximálním výkonem při práci i hraní.

Kromě toho už se zákazníci nemusí obávat ani přehřátí SSD díky vylepšené tepelně odolné konstrukci. Technologie Dynamic Thermal Guard, poniklovaný ovladač a nálepky pro rozptýlení tepla by disk měly spolehlivě uchladit.

Samsung uvádí nový SSD 980 bez DRAM

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning