Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená

Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

17. 10. 2016 03:00 27

Seznam kapitol

1. Nic pro slabé žaludky 2. Smrt bílého králíčka 3. Katany a dranžírovací nože 4. Umělohmotné figurky 5. Porcování nepřátel, které mohou ostatní hry závidět 6. Vrhněte se do toho po hlavě

Přisprostlý nájemný zabiják Lo Wang se vřítil na naše obrazovky, aby ze světa sprovodil všechny démony a fanatické poskoky Jakuzy. Uvnitř recenze najdete detailní návod na porcování havěti i odpověď na to, proč si další frenetické dobrodružství s příchutí devadesátých let zaslouží snad i víc pozornosti než výborný předchozí díl.

Reklama

Varování: V následující recenzi se objevují nevhodné výrazy a popis explicitního násilí doplněný detailními obrázky přímo ze hry. Můžete narazit také na nadšené velebení násilí a sexuálního harašení a to včetně praktik, které jsou v reálném světě naprosto nepřijatelné. Proto byste tuto recenzi vůbec neměli číst. Silně zdůrazňujeme, že výlet za toto varování je pouze na vaše vlastní nebezpečí. Za možné znechucení, nevolnost, agresivitu, zvýšený krevní tlak, ani další neblahé důsledky spojené s touto recenzí v žádném případě neručíme!

Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená
i Zdroj: PCTuning.cz

Za doprovodu našláplé rockové muziky vjíždí na scénu černý sportovní vůz. A v něm Lo Wang, ostřílený ninja, který nás ani na minutu nenechá pochybovat o tom, že má jazyk stále ostrý jako břitva. Během krátkého rozhovoru zjišťujeme, že Lo Wang jede za svojí pošahanou nadřízenou, která pro něj má krutopřísný úkol. Tou nadřízenou není nikdo menší, než současná velitelka Jakuzy. A tím úkolem nic jiného, než vysvobození její dcery, nadějné vědkyně.

Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená
i Zdroj: PCTuning.cz

Takhle nějak začíná příběh, který se nesnaží předat světu nějaké zásadní poslání (pokud za zásadní poslání nepovažujete to, že démoni z pekla by se neměli pouštět na Zemi) a spíše se zaměřuje na to, aby byl pořádně béčkový. Dcera velitelky se tak vinou kouzla dostává do Wangovi hlavy, kde neustále bojuje s jeho zvrhlými myšlenkami a humornými poznámkami a někdy také s průpovídkami postav, které o její přítomnosti nevědí.

Nevšední dvojice se pochopitelně hojně popichuje, protože každý má docela jiný pohled na svět. A přitom se postupně propracovává ke způsobu, jak se znovu rozdělit. Jenže cestou naráží na další a další překážky včetně zmutovaného těla mladé vědkyně, které se v partii mezi nohami hodně podobá Alienovi a jeho kusadlům (a tedy vagině).  

V kontextu nikdy neutuchající snahy o vážná sdělení je to naprosto osvěžující a v konečném důsledku mnohem zábavnější, než nějaké duchapřítomné bijáky. Ostatně hry jsou tady hlavně od toho, aby nás bavily, no ne?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama