Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená

Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená | Kapitola 3

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

17. 10. 2016 03:00 27

Seznam kapitol

1. Nic pro slabé žaludky 2. Smrt bílého králíčka 3. Katany a dranžírovací nože 4. Umělohmotné figurky 5. Porcování nepřátel, které mohou ostatní hry závidět 6. Vrhněte se do toho po hlavě

Přisprostlý nájemný zabiják Lo Wang se vřítil na naše obrazovky, aby ze světa sprovodil všechny démony a fanatické poskoky Jakuzy. Uvnitř recenze najdete detailní návod na porcování havěti i odpověď na to, proč si další frenetické dobrodružství s příchutí devadesátých let zaslouží snad i víc pozornosti než výborný předchozí díl.

Reklama

Na široké spektrum nepřátel můžeme odpovědět širokým spektrem zbraní, které se rozdělují na zbraně střelné a zbraně nablízko (mezi nimiž obvykle najdeme chladné řezné a bodné zbraně). Mezi střelnými zbraněmi se nacházejí klasické pistole, kulomety, brokovnice, raketomety a jejich exotičtější (a často vtipnější) podoby s rozdílnými účinky a módy střelby. Jeden raketomet tak třeba může vrhat tříštivé zbraně s menší ničivostí a větším plošným dosahem střel i mířené střely s menším dosahem a vyšší účinností.

Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená
i Zdroj: PCTuning.cz

Mezi chladnými zbraněmi nechybí zmiňované katany, kyje s bodáky a dranžírovací nože s různým vzhledem a účinností. Také ony přitom mohou nabízet vícero útočných módů jako v případě katany, s níž můžete seknout ze strany nebo bodnout před sebe, popřípadě seknout do strany s tím, že vylétne kovová hvězdice, nebo se obtočit kolem své osy a udělit zranění všem nepřátelům ve vaší blízkosti.

Některé tyto útoky jsou dostupné hned od začátku a váží se k samotné zbrani, jiné si můžete odemknout během vylepšování hlavního hrdiny, takže se váží k vaší postavě a k rozehrané hře.

Asi si sami dovedete představit ten blázinec. Během prvního výstřelu jste v jednom kole, hrudník se vám svírá a vaše prsty jsou poháněny adrenalinem. Hratelnost je maximálně frenetická a pocit z ní velmi intenzívní. Pokud se vám tedy hlava z té mely nezatočí, můžete se okamžitě stát akrobatickými piloty.

Řečeno čísly, autoři deklarují, že Shadow Warrior 2 disponuje více jak 70 různými zbraněmi. Nevím, kolik je přesně k dispozici útoků a ani se neodvážím to odhadnout. Snad bude stačit, když řeknu, že novinkami vás Shadow Warrior 2 v prvních hodinách bude doslova bombardovat, ale že překvapení pro vás bude mít schované i po dvaceti, třiceti hodinách hry. Takový ten blažený pocit z objevování nových věcí tak budete prožívat ještě dlouho po prvním rozehrání, neboť těch úvodních 12 hodin vás dokáže seznámit možná tak s polovinou všech možností.

Z cetky se dá vytvořit cenné zboží

Malou nadstavbou k útočným módům jsou sloty pro artefakty získané v boji. Tyto artefakty zvyšují jednotlivé atributy zbraní nebo hlavní postavy, případně jim dodávají docela nové možnosti. Artefakty lze navíc kombinovat jako v RPG hrách a vytvářet z nich mocnější artefakty (kameny), které vás často překvapí novými možnostmi.

Vylepšování artefaktů probíhá na několika úrovních. Ze tří běžných artefaktů vytvoříte jeden vzácný, ze tří vzácných artefaktů jeden super zvláštní atd. Vzrušení z toho, co vám z výroby „vypadne“ příště, je zcela návykové. A to i kvůli faktu, že jeden dva takové artefakty ve vaší zbrani mohou přinést zvýšení její účinnosti třeba i o polovic.

Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená
i Zdroj: PCTuning.cz

Nové zbraně, nové útočné módy, nové artefakty a dost možná i noví nepřátelé (respektive potvory, kterým jste se už jednou postavili, ale kvůli záplavě jiných nepřátel jste si jich moc nevšimli) jsou skvělou motivací k dalšímu rozehrání.

Další rozehrání si můžete zpříjemnit zvýšením obtížnosti. K opravdové výzvě dochází až na nejvyšší obtížnost, ale pro grindování a úvodní seznamování lze použít i obtížnost normal (easy nedoporučuji, je příliš jednoduchá). A když odkryjete i poslední neobjevené zákoutí, můžete dát šanci kooperativnímu multiplayeru až pro 4 hráče.

Právě kooperativní multiplayer považuji za vlastnost, díky níž by se Lo Wang mohl stát hrdinou historek vyprávěných vnukům a vnučkám za pár desítek let. Shadow Warrior 2 je totiž úžasné kolbiště s ujetou atmosférou, která se s každou další hrající osobou ještě prohlubuje.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama