Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená

Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená | Kapitola 2

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

17. 10. 2016 03:00 27

Seznam kapitol

1. Nic pro slabé žaludky 2. Smrt bílého králíčka 3. Katany a dranžírovací nože 4. Umělohmotné figurky 5. Porcování nepřátel, které mohou ostatní hry závidět 6. Vrhněte se do toho po hlavě

Přisprostlý nájemný zabiják Lo Wang se vřítil na naše obrazovky, aby ze světa sprovodil všechny démony a fanatické poskoky Jakuzy. Uvnitř recenze najdete detailní návod na porcování havěti i odpověď na to, proč si další frenetické dobrodružství s příchutí devadesátých let zaslouží snad i víc pozornosti než výborný předchozí díl.

Reklama

Trvá to maximálně třicet sekund, než i zcela neznalí hráči dokážou pochopit, že tahle hra není ani náhodou míněna vážně. Lo Wang nejprve anténou mobilu píchne do houpající se hračky na palubovce svého automobilu a pak se vřítí do skupiny číhajících démonů, z nichž jeden po něm vrhne bílého králíčka. Výsledek? Rozbité čelní sklo, pozdní příchod na schůzku a jeden mrtvý chlupatý tvor navrch. Nemluvě o těch dalších tvorech, kteří o život přijdou cestou.

Nepřátelé jsou směsicí nadpřirozených bytostí (démonů), robotů a pohůnků Jakuzy. Démoni sestávají z řadových bojovníků, které na sebe berou roztodivnou podobu – od břichatých obrů a tumory porostlých utopenců přes obyčejné kostlivce a zakleté kněze až po hrozivě zmutované potvory, které jsou často velké třeba jak čtyři domy na sobě.

Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená
i Zdroj: PCTuning.cz

Mezi roboty se nacházejí humanoidní panenky, ale třeba i šestinozí pavouci nebo klasičtí bojový mechové (znáte ze hry HAWKEN nebo Titanfall). Také členové Jakuzy mají několikeré provedení včetně bodyguardů v kravatách a ninja bojovnic v sexy přiléhavých kombinézách. Přitom pochopitelně platí, že každá jednotka disponuje vlastními útoky – některé střílejí pistolemi, jiné firebally, další se vás snaží rozsekat katanami a pak se najdou i takové, které ve vaší blízkosti vybuchují.

Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená
i Zdroj: PCTuning.cz

Shadow Warrior 2: Tahle katana je pořád perfektně nabroušená
i Zdroj: PCTuning.cz

Řádně nesourodý mix dává na obrazovkách vzniknout pořádnému pozdvižení. Jednotky se totiž nesnaží o žádné taktické finesy, ale jsou zcela přímočaré. Obvykle naběhnou nejbližší možnou cestou a začnou vás bezhlavě mlátit kyjem, nebo jinou zbraní, kterou zrovna mají po ruce (pokud nestřílí). Nehledě na to, že se na jednom místě pravidelně najde klidně i pět a více různých druhů nepřátel (nemluvím o počtu, protože počet jde do desítek).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama