Srovnáni čtyř GeForce GTX 1070 od Asus, EVGA, MSI a Palit
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Srovnáni čtyř GeForce GTX 1070 od Asus, EVGA, MSI a Palit

Srovnáni čtyř GeForce GTX 1070 od Asus, EVGA, MSI a Palit | Kapitola 13

Vít Komínek

Vít Komínek

3. 5. 2017 19:00 32

Seznam kapitol

1. Krátké představení grafického čipu GTX1070 2. ASUS DUAL-GTX1070-O8G 3. MSI GTX1070 Armor 8G OC 4. EVGA GTX1070 SC ACX3.0 5. Palit GTX1070 Dual 8GB 6. Testovací sestava 7. Přetaktování 8. Benchmarky
9. Průběhy frekvencí na GPU – základní nastavení 10. Průběhy frekvencí na jádře GPU – přetaktování 11. Srovnání teplot 12. Srovnání otáček ventilátorů 13. Srovnání hlučnosti 14. Spotřeba 15. Cena, průměrný výkon a cena/výkon 16. Závěrečné shrnutí

Dnes se podíváme na srovnání grafických karet vyšší třídy GTX 1070 s 8 GB paměti. V testu se zaměříme na levnější edice karet od populárních výrobců – ASUS Dual, MSI Armor, EVGA ACX3.0 a Palit Dual. Srovnáme si jejich provozní vlastnosti jako pracovní frekvence, výkon, hlučnost, přetaktování, spotřebu a poměr cena/výkon.

Reklama

Srovnání hlučnosti

Co se týče hlučnosti, hodnoty jsou opravdu velmi orientační pouze pro demonstraci rozdílů, nepředstavují reálné hodnoty decibelů. Hlučnost jsem totiž měřil pomocí telefonu HTC One M8 v aplikaci Sound Meter.

Pro dosažení maximálního možného ticha jsem použil 600W zdroj AKASA, ke kterému jsem přidělal přepínač na vypínání ventilátoru, odpojil plotnový pevný disk a využíval pouze SSD, procesor podtaktoval na 4GHz a odpojil z chladiče ventilátory, do toho jsem měření prováděl kolem jedné hodiny ráno. Jediné, co za těchto podmínek vydávalo hluk, byly jednotlivé grafické karty.

Hlukoměr (mobilní telefon) jsem měl položen na pěnové podložce na židli 50cm od grafické karty a po té přiložen do vzdálenosti pár centimetrů od grafické karty.

Zaznamenaná hlučnost v místnosti bez zaplého počítače = 9dB
Nižší hlučnost = lepší

 

 

 

Všechny grafické karty mají 0dB režim, kdy se neotáčí ventilátory, jejich hlučnost bez zátěže tedy byla nulová. Pozn.: U grafické karty ASUS je třeba updatovat bios dostupný ze stránek ASUSu, aby tento režim měla také.
Grafické karty Palit a ASUS po přetaktování byly ze všech nejhlučnější. Nejlépe pak dle očekávání dopadla grafická karta EVGA, která má opravdu nádherný masivní chladič, který se projevuje i na hmotnosti grafické karty.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama