Turtle Beach VelocityOne Flight: berany pro velká letadla
i Zdroj: Depositphotos, Turtle Beach
Herní příslušenství Recenze Turtle Beach VelocityOne Flight: berany pro velká letadla

Turtle Beach VelocityOne Flight: berany pro velká letadla

Jan Schrenk

Jan Schrenk

14. 9. 2022 12:30 10

Seznam kapitol

1. Obsah balení 2. Montáž 3. Vzhled, tlačítka, displej 4. Ergonomie 5. Let a závěrečné resumé

Microsoft Flight Simulator svým úchvatným zpracováním a zároveň celkovou přívětivostí přivedl do komunity virtuálních letců řadu nových tváří. Jenže tyhle nové tváře potřebovaly nejen nadšené srdce a obstojný hardware, ale řada z nich toužila i po odpovídajícím nářadí přímo do ruky. A na jeden takový zajímavý kousek se podíváme.

Reklama

Kometa v soumraku simulátorů

Co si budeme nalhávat, simulátory – a zvláště pak ty letecké – už v minulosti zažily mnohem lepší časy. Jednalo se o jeden z prvních žánrů už na osmibitových počítačích. Virtuální letci se tehdy vyznačovali nejen schopnostmi učit se ovládat mnohem složitější počiny, než byl třeba Mario, ale také obrovskou mírou představivosti. Protože vidět za horní modrou plackou blankytně modré nebe plné naducaných oblak a za spodní plackou hluboké kaňony, po jejichž stěnách v hlubinách mizí vodopády – to chtělo fantazii. 80. léta skončila, v 90. přibylo barev, rozlišení se příjemně zjemnilo přibyly další funkce. V druhé polovině nastoupila první letadla, která už se skutečně začínala chovat trochu jako letadla. Počítače už byly natolik výkonné a komunita pilotů tak lačná, že letový model už skutečně BYL letový model. 

V novém tisíciletí jako když utne. Většina leteckých sérií zanikla stejně jako vývojářská studia, která se na nich podílela. Do druhé dekády tohoto milénia jich přežilo jen několik. Flight simulator se nikterak významně neposunul 15 let, jen získal celkem pěknou konkurenci v podobě X-Plane. První nástupce legendárního druhoválečného Šturmovika selhal kompletně a ten druhý měl přinejlepším pozvolný nástup, podobně, jako série DCS. Alespoň že na arkádová pole přilétl WarThunder, který sice s duchem nějaké simulace už má společné pramálo, ale aspoň nabízí pocit z létání širším masám.

A pak se po letech prakticky neustálého zeštíhlování komunity na naše monitory dostal Microsoft Flight Simulator 20. Sám vůči němu zaujímám spíše rezervovaný postoj, ale faktem je, že se po opravdu hodně dlouhé době jednalo o první počin, který se probojoval na čelní stránky mainstreamových recenzentů a youtuberů. Co víc, nyní, dva roky po vydání je na spadnutí celkem zajímavé rozšíření o vrtulníky a kluzáky. No nechtělo by to mít na stole pro tuhle nadílku připravené nějaké to pořádné železo?

Turtle Beach VelocityOne Flight je k dostání v lokálních obchodech za cenu 9 499,- Kč

Turtle Beach VelocityOne Flight: berany pro velká letadla
i Zdroj: turtlebeach.com

Obsah balení

Krabice je celkem kompaktní, nikterak velká. Pokud si stejně jako já chodíte hardware rádi sami převzít přímo do obchodu, nebude nijak problematické „vzít ji do teplých“ a třeba s pomocí hromadné dopravy dovézt domů. 

Turtle Beach VelocityOne Flight: berany pro velká letadla
i Zdroj: turtlebeach.com

Veškerý cenný obsah je uložen v jakémsi rozevíratelném „kufru“ z recyklovaného papíru. Uložení je příkladné – udělalo na mě vyloženě dobrý dojem. Nemyslím, že by i při nějakém tom tvrdším zacházení hrozilo poškození cenného obsahu. Uvnitř najdeme samotné berany, kvadrant s pákami pro ovládání motorů, jiné nástavce k těmto pákám, dva pěkné opletené kabely USB (pro vzájemné propojení obou prvků a pro propojení s PC) a dále pár šroubů, polep na berany a nějakou tu dokumentaci. Co mě, jako fanouška udržitelné péče o přírodu, potěšilo, že veškeré vnitřní obaly jsou z dobře recyklovatelných materiálů.

Turtle Beach VelocityOne Flight: berany pro velká letadla
i Zdroj: turtlebeach.com

 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama