uRage REC 600 HD - skvělá univerzální webkamera s nízkou cenou
i Zdroj: PCTuning.cz
Novinka uRage REC 600 HD - skvělá univerzální webkamera s nízkou cenou

uRage REC 600 HD - skvělá univerzální webkamera s nízkou cenou

Redakce PCT

Redakce PCT

9. 9. 2021 15:44

Poslední rok se nesl ve znamení home-office, školy na dálku a menšího kontaktu s druhými. Internet v tomto ohledu hodně pomohl a pokud jste chtěli své bližní vidět a slyšet, stačilo jim zavolat. Bohužel například na monitorech webkameru nenajdeme a i u notebooků se kvalitní webka objevuje jen velmi zřídka. Právě proto si dnes představíme jednu webkameru od uRage, kterou zapojíte během pár sekund, nabídne slušný obraz a také jistotu plného soukromí.

Reklama
uRage REC 600 HD
i Zdroj: PCTuning.cz
uRage REC 600 HD

Kamerka uRage REC 600 HD se výborně hodí k notebooku i stolnímu počítači. Připojíte jí 1,8 metru dlouhým kabelem do USB a máte vystaráno. Takzvané Plug & Play je dnes již standardem, kameru tudíž stačí zapojit a automatická instalace ovladačů se o vše postará. Tato funkce přímo vybízí ke koupi kamery třeba prarodičům. Zapojení do USB není žádná věda a další nastavování netřeba. Vše funguje a vy konečně uvidíte zbytek rodiny i navzdory velké vzdálenosti mezi vámi.

uRage REC 600 HD
i Zdroj: PCTuning.cz
uRage REC 600 HD

Kamera REC 600 HD, jak název vypovídá, produkuje obraz ve vysokém rozlišení 1280 × 720 pixelů při nadstandardních 60 snímcích za sekundu. Žádný rozmazaný obraz zde nehrozí. Webkamera disponuje také automatickým ostřením, aby vás druhá strana viděla perfektně ostře za jakýchkoliv podmínek.

Špatné světelné podmínky rovněž nebudou problémem. Kamera uRage REC 600 HD disponuje čtveřicí LED diod, jež značně vylepší osvětlení. Toto podsvícení se dá zapnout a vypnout během okamžiku bez jakéhokoliv softwaru.

uRage REC 600 HD
i Zdroj: PCTuning.cz
uRage REC 600 HD

Na hranu monitoru kamerku usadíte díky zabudovanému stojánku. Ten kameru pevně přichytí. Žádné šroubování, lepení a podobné patlání nehrozí. Ve výbavě kamerky nalezneme také stereo mikrofon, aby vás druhá strana dobře slyšela. Náročnější uživatelé jistě ocení také 1/4" závit umožňující upevnění na stativ. To otevírá zcela nové možnosti. Kamerku tak můžete využít u streamovacího setupu, nebo třeba pro časosběrné účely. Spolu s dlouhým kabelem můžeme doporučit kameru například pro monitorování průběhu 3D tisku, což je jedno z kreativních využití webkamery.

Velkým tématem je také bezpečnost. Přeci jen webkamera namířená do vašeho pokoje nepůsobí zcela bezpečně. Naštěstí uRage REC 600 HD disponuje zabudovaným posuvným krytem objektivu. Jde o zcela mechanické zabezpečení, které je rovněž velmi praktické. Pokud kameru nepoužíváte, prostě kryt posunete přímo před čočku. Útočníci v tu chvíli nemají absolutně žádnou šanci.

uRage REC 600 HD
i Zdroj: PCTuning.cz
uRage REC 600 HD

O samotné aktivaci kamery vás informuje také barevné RGB podsvícení. Jde o elegantní řešení, jak takové kameře dodat šmrnc a zároveň informovat, že vás snímá. Celkově je uRage REC 600 HD velmi praktická, například díky možnostem přichycení ke stativu i monitoru. Tělo je navíc umístěno na kloubu a natočení do stran nepředstavuje problém. Kvalita obrazu je na vysoké úrovni, zvláště vzhledem k ceně. Podobně dobré webkamery váš přijdou i na dvojnásobek, uRage REC 600 HD pouze na 1 049 Kč. Za tuto cenovku jde o super volbu.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama