varta-ultra-fast-charger-prinasi-rychle-nabijeni-s-displejem
Novinka Varta Ultra Fast Charger+ přináší rychlé nabíjení s displejem

Varta Ultra Fast Charger+ přináší rychlé nabíjení s displejem

Mirek Kočí

Mirek Kočí

6. 2. 2021 15:38 7

Novinka v podání Varta Ultra Fast Charger+ je již několikátou generací oblíbené nabíječky. V této poslední verzi nabízí rychlé nabíjení, povedený design, menší rozměry a informativní displej.

Reklama

Jak už název napovídá, tak nabíječka staví hlavně na rychlém nabíjení baterií AA/AAA typu NiMH. Majitel si může vybrat z normálního nebo „ultra“ rychlého nabíjení pomocí posuvného jezdce na zadní straně nabíječky.

Konkrétně jsou k dispozici tři módy – quick charge, charge a refresh. Poslední mód slouží k obnovení „života“ ve starších akumulátorech, kde se mohl projevit paměťový efekt. Co se rychlého nabíjení týče, tak Ultra Fast Charger+ nabízí v řeči faktů nabíjecí proud pro 2× AA až 8 000 mA resp. pro 4× AA až 4000 mA pro každou baterii. V případě AAA pak pro 1 až 2× AAA 3000 mA resp. 3 až 4× AAA 1500 mA pro jednotlivou baterii.

Drtivou většinu baterií tak nabije v rychlém režimu za méně jak hodinu. Každý ze slotů nabízí vlastní nabíjecí kanál a je tak možné mixovat jak kapacity, tak i typy baterií (AA/AAA). Displej nabíječky informuje o průběhu nabíjení v procentech, aktuálnímu napětí baterie, nabíjecím proudu (mA) a celkové době dobíjení.

Varta Ultra Fast Charger+ přináší rychlé nabíjení s displejem
i Zdroj: PCTuning.cz

Jednotlivými údaji lze přepínat pomocí tlačítka na vrchu nabíječky. Ultra Fast+ disponuje integrovaným větráčkem, který ochlazuje nabíjené baterie a tím zaručuje dobrý stav akumulátorů. Z bezpečnostních funkcí nechybí kontrola teploty, ochrana proti zkratu a vložení špatné či alkalické baterie. Potěší i nabíjení s podporou MINUS DELTA V a funkce trickle charge, která udrží vložené baterie plně nabité.

Cena a obsah balení

Samozřejmostí je tříletá záruka a přiložený 12V adaptér pro nabíjení v automobilu. Součástí balení s nabíječkou jsou také 4× AA 2 100 mAh. Doporučená cena Varta Ultra Fast+ je 1 699 Kč.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama