PCTuning Článek

XCOM 2: vypiplané pokračování herní legendy

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
11. 2. 2016 02:00 35 Sdílej:

Seznam kapitol

1. O krok dál 2. Pořád na vážkách 3. Smrt čeká na každém kroku 4. Mise vás překvapí 5. XCOM 2 vypadá úchvatně 6. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Druhý díl moderní reinkarnace klasické tahové strategie UFO: Enemy Unknown je na světě. Jelikož předchozí hra dopadla nadmíru dobře, čekali jsme od ní opravdu hodně – tím spíš, že její vydání bylo o několik měsíců odloženo. V dnešní recenzi si povíme, s jakými novinkami XCOM 2 přichází a zdali se vám jeho koupě vyplatí?

Reklama
Reklama

Videoherní svět zaplavila vlna remasterovaných verzí a rebootovaných sérií. A mezi nimi došlo i na takovou pecku, jako je moderní reinkarnace tahové strategie UFO: Enemy Unknown z roku 1994. Tato reinkarnace dostala název XCOM: Enemy Unknown a mezi hráči zazářila jako kometa.

V XCOM: Enemy Unknown se tvůrcům podařily skloubit chytré herní mechanismy s nikdy neutuchající tísní, která nás obklopovala společně s každým dalším krokem, což byly přesně ty pravé ingredience původní hry. Hra se navíc dočkala velmi solidního grafického zpracování a uživatelského rozhraní (i když taková mapa XCOM základny nebyla úplně ideální). Laťka tedy byla nastavena nebezpečně vysoko, nyní je otázka, zdali ji XCOM 2 dokázal překonat.

XCOM 2 je příběhovým sequelem XCOM: Enemy Unknown, to znamená, že se odehrává po jeho událostech. Zavádí nás do doby přibližně 20 let po kapitulaci Země. Časy jsou to velmi těžké a to nejen pro organizaci XCOM, která v té době prakticky neexistuje (neboť byla roznesena na prach), ale také pro samotné obyvatele. Ti se nacházejí v područí mimozemských kolonizátorů a ti – ačkoliv se tak snaží tvářit – nemají s lidmi dobré plány.

To znamená, že nadešel správný čas na to obnovit organizaci XCOM a její program, což probíhá hned v několika fázích. Tou první přitom je ukradnout tělo jejího dřívějšího velitele, který se nachází v kryospánku v jedné vojenské základně. Mise číslo jedna je tedy před vámi – a tato mise vás zároveň seznámí s prvními nuancemi hry.

Co se týče příběhu – ten mě velmi příjemně překvapil. Hra dokáže udržovat napětí a hází vás stále do nových a neotřelých situací, které toto napětí ještě více gradují. Kromě toho dojde i na několik zajímavých rozuzlení, a to i přestože se tento příběh točí převážně jen na úrovni planetární politiky a bojování s mimozemskými civilizacemi. V tomto směru tedy musím XCOM 2 pochválit. A jiné to nebude ani co se týče dalších prvků hry.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning