PCTuning Článek

3× Enermax vs. SilverStone – test čtyř ventilátorů za babku

Daniel Wojtěch
Daniel Wojtěch
13. 12. 2011 02:00 11 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Enermax T.B.Apollish 120mm 2. Enermax T.B.VEGAS Duo 120mm 3. SilverStone FM121 120mm 4. Enermax U.R.VEGAS – třešnička na závěr
5. Co používáme na měření? 6. Naměřené hodnoty 7. Srovnání ventilátorů při identických otáčkách 8. Závěr, doporučení a cena

Do redakce nám dorazila horká zásilka několika ventilátorů od renomovaných výrobců. Postavili jsme je proti sobě a dnes nastal čas, kdy se podíváme na jejich výsledky. Mezi testovanými modely lze nalézt i jeden kousek, který je napájen přes USB. Překvapí, nebo zklame? A jak dopadne srovnání dvou velkých značek?

Reklama
Reklama

Do dnešní recenze se nám dostaly celkem tři ventilátory od značky Enermax, disponující velice originálním designem, který zaujme mnoho počítačových nadšenců. První model s označení T.B.Apollish se vyrábí ve dvou barevných variantách, a to červené a modré.

Pro osvětlení využívá 12 LED a zrcadlové fólie, které jsou umístěné na každé z lopatek. Ty pak vytváří skvělý efekt. Pokud se rozhodnete ventilátor zregulovat na nižší rychlost, nemusíte se bát, že by klesla intenzita osvětlení. Ta není na otáčkách závislá.

Ventilátor je zabalen v klasickém plastikovém obalu, který na sobě ukrývá všechny důležité informace. Maximální rychlost otáčení je u tohoto modelu 900 ot./min při průtoku 63,78 m3/h a hluku 17 dBA. V příslušenství se nalézá jen montážní sada šroubků a redukce z Molexu na 3pin.

Ventilátor je vybaven ložisky s označením „Twisted Bearing“, která zaručují vysokou živostnost (až 100 000 hodin) a nízkou hlučnost.

Pokud budete chtít ventilátor vyčistit, stačí vycvaknout část s lopatkami z rámečku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning