PCTuning Článek

AMD Trinity – test Gigabyte F2A85X-UP4 včetně přetaktování

Aleš Kaňák
Aleš Kaňák
30. 10. 2012 02:00 10 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Představení Gigabyte F2A85X-UP4 2. Vlastnosti 3. BIOS 4. Software 5. Detailní pohled 6. Popis napájení 7. Další čipy / řadiče a teplotní testy
8. Přetaktování – procesorový výkon I 9. Přetaktování – procesorový výkon II 10. Přetaktování – grafický výkon I 11. Přetaktování – grafický výkon II 12. Extrémní přetaktování a dosažené výsledky 13. Závěrečné hodnocení

Z minulé recenze jste si mohli vytvořit dobrý obrázek, jak je na tom APU Trinity s výkonem vůči minulé generaci APU Llano. Dnes se více zaměříme na základní desku s čipovou sadou A85X, ale ani APU Trinity nepřijde zkrátka, podíváme se na teploty a spotřebu. Jste připraveni vidět výsledky nového APU včetně pořádného přetaktování?

Reklama
Reklama

V případě, že vám minulý test APU Trinity včetně popisu architektury utekl, doporučujeme navštívit první část recenze, kde se můžete mimo jiné dočíst i o čipové sadě AMD A85X. Nyní ovšem hned přejděme k samotné základní desce F2A85X-UP4 od firmy Gigabyte, které bude věnována větší část testu.

Testovanou základní desku F2A85X-UP4 s paticí FM2 seženete v českých e-shopech od 2900 Kč včetně daně. Její balení je laděno převážně do bílé barvy, která je typická hlavně pro sérii desek Ultra Durable 4 pro platformu Intel. Výrobce zde chce vyzdvihnout „funkce“ jako 3D BIOS a 3D Power, ale jak jste si jistě všimli, tento model je již ze série Ultra Durable 5. To mimo jiné znamená, že je deska osazena novou digitální napájecí kaskádou od International Rectifier, o které si více povíme v dalších kapitolách.

Základní deska má černou desku plošných spojů (PCB), kterou doplňují šedé pasivní chladiče. Z desky tak hlavně vystupuje červené tlačítko pro zapínání, které není úplně obvyklé v tomto segmentu. Deska je klasického ATX formátu a její rozměry činí 30,5 × 24,4 cm. SATA portů je celkem osm, z toho je šestice natočená o 90°. Deska dále disponuje jedním interním USB 3.0 konektorem. Ze zadní strany PCB nejsou osazené žádné součástky v oblasti napájení.

Gigabyte vybavil desku třemi PCI-E 2.0 x16 sloty (x16/x8/x4) a třemi PCI-E 2.0 x1 sloty. Jak jsou linky rozděleny, si vysvětlíme v další kapitole. Pod prostředním PCI-E x16 slotem se nachází ještě jeden „starší“ PCI slot, takže si i majitel starší periferie přijde na své. Porty zadního panelu probereme také později.

Na obrázku vidíte instalační příručku, manuál a nechybí ani přiložené DVD se softwarem. Okolí konektorů na záslepce zadního panelu je barevně rozlišeno pro snadné zapojování periferií. Gigabyte připravil pro kupující hned šestici SATA kabelů (tři zalomené). Balení krabice obsahuje:

  • manuály
  • zadní panel
  • DVD se softwarem a ovladači
  • 6× SATA kabel (tři zalomené)
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning