Arctic Liquid Freezer II 240 RGB – Levný AiO vodní kit pro CPU
i Zdroj: Pctuning
Článek Arctic Liquid Freezer II 240 RGB – Levný AiO vodní kit pro CPU

Arctic Liquid Freezer II 240 RGB – Levný AiO vodní kit pro CPU

Z. Obermaier

Z. Obermaier

14. 6. 2021 11:42 7

Seznam kapitol

1. Arctic Liquid Freezer II 240 A-RGB 2. Specifikace a balení 3. Arctic Liquid Freezer II 240 v obrazech (Galerie) 4. Testovací sestava a metodika 5. Výsledky měření na Ryzen 9 3900XT 6. Závěr – hodnocení

Dnes vám ukáži levný, a přesto dobře fungující a překvapivě kvalitně vyrobený AiO kit. Nabízí opravdu tichý chod, solidní výkon a RGB osvětlení, které lze ovládat. Zajímavostí je malý ventilátor pro chlazení VRM.

Reklama

Arctic Liquid Freezer II 240 A-RGB

V současné době je trh plný různých AiO chladičů, které jsou si vlastnostmi a výkonem hodně podobné. Je otázkou, zdali je lepší vzduchový, nebo vodní chladič. U běžných AiO setů totiž není rozdíl mezi výkonnými chladiči vzduchovými a AiO velký. Také po stránce hlučnosti je to podobné. Osobně bych se úplně nejlevnějším AiO vyhnul velkým obloukem, jelikož kvalita zpracování je slabší a životnost chladiče ne moc dlouhá. Pokud AiO, tak jedině kvalitní kusy od prověřených výrobců.

Arctic Liquid Freezer II 240 RGB – Levný AiO vodní kit pro CPU
i Zdroj: Pctuning

Na obecnou otázku, zdali zvolit vodu, nebo vzduch není jednoznačná odpověď. Záleží, co čekáte a co budete chladit. To už musí každý zvážit sám, já volím vždy vodu v jakékoliv podobě. Neznamená to ale, že vzduchový chladič není dobrou volbou. Druhým aspektem je něco, co vás přesvědčí z desítek dostupných AiO setů s různou kvalitou provedení zvolit právě onen konkrétní produkt.

Do široké nabídky promlouvá i velký pojem v chlazení, společnost Arctic. Ti sice už nějaké AiO sety prodávají, druhá generace je ale ve všem lepší.Dnes testovaný model je prvním z druhé generace, který se dostává v těchto dnech na trh. Vybrat si můžete z několika rozměrů radiátoru a dle potřeby RGB podsvícení.

Arctic Liquid Freezer II 240 RGB – Levný AiO vodní kit pro CPU
i Zdroj: Pctuning

V čem je tedy Arctic a jeho AiO jiný? Čím chce zaujmout v aktuální, silné konkurenci? Hned po vybalení z krabice, byla jasně patrná vysoká kvalita zpracování radiátoru, hadic a pumpy. Nejsme na úrovni Corsairu, ale ten také stojí dvakrát tolik. Proti levným AiO, které jsem v minulosti testoval, je ale kvalita zcela jinde. Překvapila mě vysoká kvalita. Zpracování a délka hadic může být argument ke koupi. My ale vše zhodnotíme ž po měření v praxi.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning