PCTuning Článek

Asus na Computexu 2015: novinky z tiskové konference

michal-simonek
Michal Šimonek
2. 6. 2015 01:00 5 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Taiwan – dění na druhém konci světa 2. Asus Zen AiO (All in One) 3. Asus Zen AiO – další konektivita 4. Asus PA329Q - série ProArt
5. Asus Zenfone Selfie – nejen pro ženy 6. Asus Zenfone Selfie – více informací 7. Asus ZenPad a příslušenství (Zen Clutch) 8. Závěr a malá modní vložka

Odstartoval Computex – největší světová výstava IT a technologií. Zájem o podobné akce v našich krajích upadá. A je to škoda, milovníkům počítačů, ale i smartphonů a digitálních věciček stojí za to vidět zařízení živě. Není nad to si danou věc na místě prohlédnout a ohmatat – fotografie ani online konference něco takového nenahradí.

Reklama
Reklama

Taipei v kostce

Podívat se téměř na samý konec Asie a užít si jak místního kulturního života, tak možnosti navštívit celosvětovou výstavu Computex, to je sen nejednoho z novinářů po celém světě. A mně se tato vize po letech splnila. Po dlouhém letu téměř beze spánku jsme se v neděli místního času měli možnost podívat po městě a několika pamětihodnostech. Asi nejzajímavější je místo s památníkem Čankajška, národního politického i vojenského hrdiny.

Nemohla chybět ani tradiční kuchyně, hned první den. Sice se nejdná o klasické markety, ale i tyto postranní uličky nabídnou spektrum kulinářských zážitků. Leč není to pro každého, například takový smažený had...

Zde je příklad s mořskými potvorami jako jsou olihně a kalamáry. Ochutnal jsem a byly výborné a zároveň i levné.

Další dominantou ukrytou v moderním World Trade centru Taipei je známá věž Taipei 101. Se svými 509 metry výšky se aktuálně jedná o čtvrtou nejvyšší budovu světa. Svého času byla dokonce na prvním místě.

Tiskovka začíná

Než ještě vypukla samotná tiskovka, v předsálí hotelu byla menší výstavka zajímavých produktů jako jsou Vivo PC, Chromeboxy anebo Asus Transformer Book. Nechyběl ani populární Zenfone 2 v mnoha provedeních zadního krytu. Ale na tu největší show se muselo jít právě do sálu, který netrpělivě čekal na to, s čím zajímavým se letos Asus vytasí.

A horké novinky nemohl ukázat nikdo jiný než samotný ředitel Asusu Jonney Shih. Plný energie a nadšení. Sotva vstoupil na pódium, začala smršť blesků z fotoaparátů. Novinky pod názvem tiskovky Zensation právě začnou. A my si je představíme na dalších strankách reportáže.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning