be quiet! Dark Base 700 – luxus v černém s RGB šperkem
PCTuning Článek

be quiet! Dark Base 700 – luxus v černém s RGB šperkem

Petr Kupský

Petr Kupský

15. 11. 2017 03:00 7

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Exteriér 3. Interiér – uspořádání, bočnice, kryty 4. Interiér – kabely, pozice pro disky, ventilátory
5. Příklad montáže – deska, zdroj, chladič procesoru 6. Příklad montáže – disky, grafická karta, kabely 7. Hodnocení a závěr

Pro všechny příznivce highendu a individualisty, kteří očekávají nejvyšší standardy, pokud jde o modularitu, kompatibilitu a design, připlouvá aktuálně na trh vlajková loď o velikosti Midi Tower, skříň be quiet! Dark Base 700. Hliníkové povrchy, černá ocel, temperované sklo a RGB podsvícení vytváří takřka umělecké dílo.

Reklama
Reklama

Úvod

Podle vlastních slov je be quiet! prémiovým výrobcem napájecích zdrojů, počítačových skříní a chlazení pro stolní PC. Se zkušeností více jak 10 let v oblasti snižování hluku a tichých řešení je be quiet! dodavatelem možná těch nejtišších řešení. Vedoucí postavení na německém trhu s napájecími zdroji od roku 2007 je důkazem důvěry v tuto značku.

be quiet! Dark Base 700 – luxus v černém s RGB šperkem

Vlastníkem obchodní značky be quiet! je společnost Listan GmbH & Co. KG. Tato společnost byla založena v roce 2000 v Německu původně jako internetový obchod pro přímý prodej PC komponent konečným spotřebitelům. V roce 2002, na základě rozsáhlého průzkumu trhu, se společnost rozhodla uvést na trh dvě ze svých vlastních obchodních značek: be quiet! a Revoltec. V roce 2013 pak Listan převzal práva k obchodní značce Xilence.

Listan je celosvětově úspěšnou obchodní společností. V Německu a na několika místech v zahraničí, jako je například Tchaj-wan a Polsko, je zaměstnáno asi šedesát zaměstnanců. Pro efektivní a spolehlivé zpracování zásilek má Listan moderní logistické centrum poblíž Hamburku s více než 2500 m² úložného prostoru, s plně digitalizovaným procesním systémem a vlastním vysoce kvalifikovaným skladovým personálem.

be quiet! Dark Base 700 – luxus v černém s RGB šperkem

Aktuální nabídka počítačových skříní značky be quiet! je podle koncepce a provedení rozdělena na tři kategorie HIGH-END, PREMIUM a ESSENTIAL.

Nejvyšší kategorie HIGH-END obsahuje modely skříní, charakterizované bezkonkurenční flexibilitou s výbornými chladícími a tichými funkcemi. Ještě před vydáním dnes recenzované skříně se v této kategorii nacházely pouhé dvě modelové řady skříní velikosti Tower, konkrétně Dark Base Pro 900 a Dark Base 900. V obou případech ve třech provedeních Orange, Black a Silver, lišících se barvou doplňků na černém základu. Verze Pro 900 je k dispozici navíc v limitované bíle lakované edici.

be quiet! Dark Base 700 – luxus v černém s RGB šperkem

Střední kategorie PREMIUM obsahuje aktuálně čtyři modelové řady velikosti Midi Tower, charakterizované dokonalou symbiózou ochrany před hlukem, chladícího výkonu a praktičnosti. Modelové řady Silent Base 800 a Silent Base 800 Window shodně nabízí čtyři barevná provedení Orange, Black, Silver a Red. Opět se jedná o barvu doplňků na černém základu. Modelové řady Silent Base 600 a Silent Base 600 Window ještě přidávají barevné provedení Green.

be quiet! Dark Base 700 – luxus v černém s RGB šperkem

Nejnižší kategorie ESSENTIAL přináší na trh dvě modelové řady velikosti Midi Tower, charakterizované nejlepší kombinací ticha a flexibilních funkcí za dobrou cenu. Modelová řada Pure Base 600 je vyráběna ve dvou barevných provedeních doplňků Black a Silver. Modelová řada Pure Base 600 Window také ve dvou barevných provedeních doplňků Black a Orange.

be quiet! Dark Base 700 – luxus v černém s RGB šperkem

be quiet! Dark Base 700

Počítačová skříň be quiet! Dark Base 700 rozšiřuje modelové řady nejvyšší kategorie HIGH-END. Podle slov výrobce má být ideální volbou pro všechny, kteří vyžadují nejvyšší standardy, pokud jde o modularitu, kompatibilitu a design. Množství možností, jak přizpůsobit rozložení komponent, kabelů, osvětlení a chlazení, činí každý výsledný počítačový systém jedinečným dílem.

Skříň be quiet! Dark Base 700 má být zaměřena pro použití u špičkových výkonných pracovních stanic, herních a multimediálních sestav. Bude vhodná pro extrémně přetaktované systémy, stejně jako pro super tiché sestavy s vodním chlazením.

be quiet! Dark Base 700 – luxus v černém s RGB šperkem

Za konkrétní výhody skříně be quiet! Dark Base 700 její výrobce považuje výjimečnou všestrannost díky modulární koncepci interiéru, standardní osazení dvojicí velmi tichých ventilátorů be quiet! SilentWings® 3 PWM, přítomnost čtyřstupňového regulátoru otáček ventilátorů se dvěma větvemi konektorů, připravenost skříně pro radiátory vodního chlazení velikosti až 360 mm, mnoho zajímavých funkcí a použití materiálů špičkové kvality.

Následující kapitoly tedy ukážou, zda budeme mít tu čest představit náročným uživatelům takřka ideální počítačovou skříň.

be quiet! Dark Base 700
Velikostní kategorie skříně:Midi Tower
Rozměry (délka × šířka × výška): 544 × 241× 519 mm
Barevné varianty: černá
Materiál kostry (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,8 mm
Materiál bočnic (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,8 mm, temperované sklo tl. 4 mm
Materiál čela: plast, ocelová lakovaná mřížka, hliníkový plech 0,8 -1,2 mm
Podporovaná velikost desek: Mini-ITX, Micro-ATX, Full-ATX, E-ATX (až 305 x 275 mm)
Počet pozic 5,25“: 0× externí
Počet pozic 3,5“: 7× interní
Počet pozic 2,5“: až 17× interní (po dokoupení šuplíků)
Podporovaný typ zdroje: ATX (délka 150–285 mm)
Pozice pro ventilátory: 3× 120/140 mm vpředu + 3× 120/140 mm nahoře + 1× 120/140 mm dole + 1× 120/140 mm vzadu
Standardně osazené ventilátory: 1× 140 mm vpředu + 1× 140 mm vzadu (4pin FAN konektor)
Konektory na čelním panelu: 2× USB 3.0, 1× USB 3.1 typ C, sluchátka, mikrofon
Maximální výška chladiče procesoru: 180 mm
Maximální délka grafické karty: 286 mm (430 mm mimo koše s disky)
Hmotnost skříně: 13,25 kg

Balení

Skříň be quiet! Dark Base 700 nám zásilková služba doručila přímo z německého logistického centra společnosti Listan. Dopravce se s rozměrnou krabicí zřejmě moc nemazlil, neboť otlačené okraje dna krabice svědčily o tom, že byla vystavena neúměrně vysokému zatížení.

be quiet! Dark Base 700 – luxus v černém s RGB šperkem

Rozměrná krabice je opatřena esteticky pohledným plnobarevným potiskem, podtrhujícím název produktu. Na první pohled je zřejmé, co bude jejím obsahem, a že to nebude nic laciného. Dominantní čelní stěně dominuje snímek skříně s výrazným modelovým označením, jenž pak najdeme i na ostatních stěnách krabice a s heslovitým popisem důležitých vlastností skříně. S ohledem na přítomnost skleněné bočnice mě překvapilo, že na krabici není obvyklý výrazný symbol sklenice na víno, označující křehký obsah.

be quiet! Dark Base 700 – luxus v černém s RGB šperkem

Zadní stěna krabice je v celé ploše potištěna popisem hlavních předností skříně v angličtině, němčině, francouzštině a polštině, doplněným o fotografie.

be quiet! Dark Base 700 – luxus v černém s RGB šperkem

Na jedné z bočních stěn pokračuje popis hlavních předností skříně ve španělštině, ruštině a ve dvou asijských jazycích. Na druhé boční stěně krabice najdeme podrobnou tabulku s technickými parametry skříně a stručné představení značky be quiet! v angličtině a němčině. Prolisované otvory v bocích nám pomohou při manipulaci s rozměrnou a docela těžkou krabicí.

be quiet! Dark Base 700 – luxus v černém s RGB šperkem

Je čas se přesvědčit, zda skříň během dopravy neutrpěla nějakou újmu. Po nahlédnutí do krabice překvapí použití obalu z hrubé syntetické tkaniny, která chrání účinněji než obyčejný pytel z igelitu. Pevný textilní obal můžete navíc v budoucnu využít jako kryt skříně v době, kdy není sestava v provozu. Ochranu proti poškození během dopravy tvořila zejména dvojice polystyrenových výlisků, díky níž skříň nedoznala žádné viditelné úhony. Bezpečnostní mezera mezi skříní a papírovým kartonem, která je dána rozměrem okrajů polystyrénových výlisků, je v nejužším místě přibližně 3,5 cm široká, což je nadstandardní hodnota.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning