bleskovka-gskill-f1-4000biu2-2gbhv
PCTuning Článek

Bleskovka: GSkill F1-4000BIU2-2GBHV

Z. Obermaier

Z. Obermaier

11. 4. 2006 01:00 11

Seznam kapitol

1. G.Skill F1-4000BIU2 -2GBHV 2. Testovací sestava a metodika 3. Výsledky testů 4. Přetaktování a závěr

Dnes se nám do rukou dostala ještě žhavá novinka. Nové paměti společnosti GSkill řady HV, které představují špici výrobního portfolia firmy. Cenou a výkonem se tyto paměti dají postavit jako přímý konkurent nejlepším modulům na trhu v podobě OCZ EB a Corsair LL. Jak obstojí v takové konkurenci se dozvíte v článku.

Reklama
Reklama

Tyto moduly se stávají po svém uvedení nejrychlejší pamětí 1GB DDR kterou má společnost v nabídce. Čímž se stávají nástupcem modelu HZ, která jsme testovali v minulém testu. S nimi se však hlavně cenou nedají srovnávat, high-end je zkrátka nutno draze zaplatit, alespoň teď pokud se jedná o novinku.

Bleskovka: GSkill F1-4000BIU2-2GBHV

Moduly jsou prodávány v klasické průhledné krabičce. Společnost GSkill zaručuje ruční testování všech modulů určených pro duální kity. My budeme jedni z prvních kteří v Evropě tyto moduly mohli otestovat, oficiálně dorazí do obchodů zhruba až v době kdy budete tento článek číst.

 
 

Paměti samotné se liší od minule testovaných pouze barvou heatspreaderu, ten je u řady HV vždy modrý, i zde se tudíž evokuje spojení a podobnost se společností Mushkin, která také používá modré a černé rozvaděče tepla. Moduly jsou osazeny čipy Infineon CE-5, proto to srovnání v úvodu s pamě'tmi OCZ, které jsou osazovány stejnými čipy a mají i stejné časování.

Bleskovka: GSkill F1-4000BIU2-2GBHV

Časování a maximální povolené napětí jsou uvedeny na štítku, paměť je při frekvenci DDR500 časována velice dobrým časováním  8-2-3-3. Vzhledem k použitým čipům však nelze očekávat žádné rekordy v přetaktování, ovšem můžeme si klidně dovolit přidat napětí i nad hranici určenou výrobcem, tyto čipy snesou i napětí nad 2.9V bez obtíží.

Specifikace:

NázevG.Skill F1-4000BIU2 - 2GBHV
Kapacita2x 1024MB
čipyInfineon CE-5
Napětí2.6V- 2.8V
Frekvence250Mhz - 500 DDR
Časování8-2-3-3
PCBOboustanný - Brainpower
ChladičModrý heatspreader
Specialita-
Cena9700Kč
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning