Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe

Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe | Kapitola 3

Karel Voráček

Karel Voráček

12. 9. 2018 03:00 7

Seznam kapitol

1. Představení 2. Naměřeno: barvy, kontrast, spotřeba 3. Hodnocení

Levný projektor může mít mnoho slabin, ale také může nenáročným uživatelům poskytnout dostatečný filmový zážitek. A už ani nemusí být hlučný. Na to, že testovaný model stojí jen čtyři tisíce, už nabízí i solidní nativní rozlišení 1280 × 800 bodů. Promítání se neobejde bez dobrého zatemnění, ale pak už se na to dá i dívat.

Reklama

Hodnocení

Už na pohled se žádný široký barevný gamut nebo kontrast nekoná, to je ale i pro lepší projektory typické. Naštěstí už obraz nepůsobí tak modře jako u minulého modelu. Po naměření sondou je sice barevné spektrum stále posunuté do modra a opět se vyplatí přepnout na uživatelský mód s více vyváženými barvami, jen to už není tak markantní rozdíl. Při sledování filmu to ale ani nevnímáte a krásných barev byste stejně docílili až s mnohem dražšími projektory, řekněme nad dvacet tisíc, spíše ještě více.

Cheerlux CL760
i Zdroj: PCTuning.cz
Cheerlux CL760

Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe
i Zdroj: PCTuning.cz

Příkon projektoru necelých 150 W se ve srovnání s modelem GP100 zdá hodně, obecně to na projektor je pořád spíše málo a provoz vám peněženku určitě nezruinuje. Jako většina projektorů je i tento ve dne nepoužitelný a vždy potřebujete zatemněnou místnost nebo ideálně i večerní hodinu. Výrobce udává životnost 50 000 hodin u lampy (v reálu třeba 20 let), čemuž se moc věřit nechce.

CL760 se na rozdíl od modelu GP100 dá za ty peníze docela slušně používat. Nesmíte od něj ale čekat zázraky a už vůbec ne kvalitu Full HD. Aktuálně se prodává za 146 dolarů, což je ještě o kousek levnější, než v případě projektoru Vivibright GP100. Po přepočtu nějakých 3400 Kč.

Cheerlux CL760 – levný projektor z Číny: znovu a lépe
i Zdroj: PCTuning.cz

Speciální 10% sleva na projektory s kódem GBmidyear2018 plus sleva s kódem 4$-1.5GBJun

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama