chieftec-bg-02b-b-sl-aneb-klasiku-nicim-nenahradis
PCTuning Článek

Chieftec BG-02B-B-SL aneb klasiku ničím nenahradíš

Miroslav Jindra
Miroslav Jindra
8. 9. 2006 01:00 45 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Dojmy a první pohled 2. Konstrukční detaily 3. Montáž a chlazení, závěr

Dnes mám na "pitevním stole" další kus z těžkotonážní rodinky Chiefteců. Na první pohled mě zaujal jeho zcela klasický design, takže jsem neváhal a přináším jeho recenzi. Po příchodu middletowerů miditowery skoro vymřely, aniž by k tomu byl nějaký racionální důvod. Dnes má drtivá většina počítačů jednu multi-mechaniku a miditower je tak bohatě postačující velikost.

Reklama
Reklama

První článek M. Jindry publikovaný u nás, popisuje na první pohled docela obyčejnou počítačovou skříň vybavenou značkovým 350W zdrojem s 12cm větrákem - Chieftec BG-02B-B-SL (SL znamená "silver", existuje ještě černo/černá verze Chieftec BG-02B-B-B). Často však platí, že v jednoduchosti je krása...

Poslední dobou se setkávám s čím dál častější touhou odlišit se od okolí - stůj co stůj. Dost lidí vedených touto touhou instaluje své počítače do předražených kolotočovitých beden typu Aspire X-plorer (nepřipomíná vám také kancelářský koš na papíry?), někteří zase investují do mdlých Eurocasů s "úžasným" displejem. Všechna ta světýlka vám budou za čas při nočním koukání na film tak vadit, že je stejně vypojíte.

Právě jsem vybalil nový miditower Chieftec BG-02 mířící svojí cenou do středního proudu, a... a po postavení na stůl mi připadá jako Mercedes mezi vytuzigovanými Favority. Chieftec je ve světě počítačových skříní pojem znamenající vysokou kvalitu zpracování, mohutnost a vzezřením odkazující soupeře do nižších vrstev, aby se tam styděli. Chcete-li si dopřát solidní luxus za rozumné peníze a suverénní vzezření, zahrňte do užšího výběru i značku Chieftec. Chápu, že názor na design je čistě osobní záležitost, nicméně si také myslím, že určité hranice vkusnosti se najít dají. Pojďme se ale podívat blíže na to, co testovaný Chieftec nabízí.

V obyčejné lepenkové krabici je šasi mezi dvěma kartónovými vycpávkami a zabaleno v igelitu, což považuji za dostatečné. Uvnitř najdete napájecí kabel a krabičku se šroubky.

Při bližším zkoumání nového kusu je zřejmé, že cílová nižší cena vyústila na určitých místech v kompromisní řešení. Rozměry jsou poněkud skromnější - hloubka x šířka x výška (včetně nožiček) je 44cm x 18cm x 47,5cm a hmotnost se zdrojem činí 9kg. Devět kilogramů je na Chieftec poměrně málo - až mě to překvapilo.


kliknutím na obrázek zobrazíte větší fotografii

Po odkrytování je jasné proč - jiná konstrukce než u ostatních Chiefteců. Je lehčí a není tak skálopevná jako třeba u DX a LCX sérií. Přirovnal bych ji zhruba k AOpenu H600C. Pevnost je však i přesto naprosto dostatečná. Tloušťku ocelového plechu se mi bohužel zjistit nepodařilo, ale méně než 0,8mm to není.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning