comtrend-poweline-je-libo-sitovat-pres-zasuvky
PCTuning Článek

Comtrend Poweline - je libo síťovat přes zásuvky?

Kuchař Martin

Kuchař Martin

21. 7. 2008 01:00 39

Seznam kapitol

1. Jak to celé funguje 2. Comtrend PowerGrid DH-10P 3. Web-management a software 4. Testy přenosové rychlosti 5. Závěr

Technologie rozvodu ethernetu skrze stávající rozvody elektrické sítě není na trhu žádnou novinku. Vzhledem k tomu, že se ale jedná o metodu, která se prozatím nedokázala příliš prosadit, rozhodli jsme se provést test další sady těchto speciálních adaptérů s teoretickou přenosovou rychlostí až 200Mbps.

Reklama
Reklama

Zajímavé zařízení, které poskytuje další alternativu k vybudování slušné počítačové sítě v místech, kde není možné anebo se vám jen nechce budovat klasickou síť postavenou na UTP kabelech. Pro účely domácího použití nebo nasazení v menších firmách je zařízení bez výhrad vhodné neboť poskytuje opravdu vysoký uživatelský komfort při zakládání celé infrastruktury. Hodí se například pro přivedení sítě k televizoru nebo herní konzoli, kde nemáte klasickou RJ-45 zásuvku a přitom si chcete tahat data ze svého stolního PC. Stejně tak je vhodné například ve starých domech, kde je kvůli robustnosti stěn a stropů velmi složité nasadit WiFi tak, aby pokryla opravdu celou potřebnou oblast. Tento adaptér vám může rozvést síť do jednotlivých pater, kde se již o bezdrátové funkce postará malé WiFi AP.

Díky slušné nabídce pokročilých funkcí si tyto adaptéry můžete bez problému i zabezpečit a relativně silně tak ochránit svá data. Navíc QoS nebo VLAN nejsou nástroje, které bychom u podobných zařízení vídávali opravdu běžně.

Comtrend Poweline - je libo síťovat přes zásuvky?

Bohužel relativně vysoká cena těchto zařízení je nestaví do pozice, kdy by se dalo očekávat jejich masivní rozšíření. Troufáme si říci, že při pohledu na částku 2 200 Kč za dva kusy si potenciální zákazní přeci jen raději rozvede UTP kabely po potřebných pokojích anebo se spokojí s funkcí klasické WiFi sítě. Pokud by se cena těchto adaptérů přehoupla na hranici kolem 1 500 Kč za dva kusy, pak již by se asi dalo hovořit o potenciálně úspěšném produktu, který by mohl získat mezi vybranou skupinou uživatelů své stálé místo.

Comtrend PowerGrid DH-10P

Klady

Zápory

+ snadná instalace- vyšší cena
+ decentní design- základní sada má jen dva adaptéry
+ možnosti nastavení- rychlost podstatně nižší než udávaná
+ zástrčka jen s dvěma kolíky- horší parametry na starém vedení

Orientační cena:

2 250,- Kč s DPH za balení po 2ks

PowerGrid lze v současné době zakoupit ve všech prodejnách a prodejních místech Telefonica O2 CZ.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning