cooler-master-mh752-skvely-headset-pro-vsechny
Hardware Článek Cooler Master MH752: skvělý headset pro všechny

Cooler Master MH752: skvělý headset pro všechny | Kapitola 3

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

30. 4. 2019 03:00 5

Seznam kapitol

1. Úvod, balení, specifikace 2. Konstrukce, design 3. Zvuk, software 4. Závěr

Nekonečná řada sluchátek se opět rozrostla. Kormidlo pokroku je nasměrováno vpřed a Cooler Master pokračuje ve své řadě sluchátek Master Pulse, tentokrát už jen s označením MH. Slibují komfort, prémiovou kvalitu zvuku a odpojitelnou USB zvukovku s virtuálním 7.1 surroundem. Podívejme se, co chladní hoši z firmy uvařili.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

včera 13:00
2
Reklama

Zvuk, software

Největší překvapení se událo po prvních tónech, které se ráčily doputovat do mé nahluchlé lebzny. Zvuk je sytý, dostatečně basově podpořený s jasně čitelnými středy. Výšky nemají ostré sykavky nebo přímo řezavé dozvuky. Znějí zkrátka neutrálně. I osolil jsem několik skladeb Rammstein (FLAC) a abych dodal svým blábolům váhu, kupříkladu skladba Sonne mi doslova vylovila z kůže husy (někdy husí kůže). Podobný zvukový zážitek vyloudíte na repro bednách za X desítek tisíc.

Nahrnul jsem do MH752 fenomenální mongolské The HU (FLAC) a ďábelský hrdelní zpěv se rozezněl tak autenticky, že mi rozvibroval hrtan a oční bulvy. Jasně jsem rozeznal houslovou složku, bubny, činely, vše mělo svoje místo a žádný nástroj nezůstal zazděn. Na to že jde o herní headset, tak zvládá hudbu skvěle a to i při vysoké hlasitosti.

Filmy taktéž s přehledem, moje oblíbená scéna s Thanosem a Ronanem (Strážci galaxie) byla náramně atmosférická. Žádné dunění, huhlání, lehce je slyšet i chrastění Thanosova brnění.

Bohatýrské MH752 podporují obligátní virtuální zvuk 7.1. Z mé zkušenosti se algoritmus moc nepovedl. Prubnul jsem virtuál ve Forze Horizon 4 a jediné, čeho jsem si všiml, byla ozvěna vykachličkované koupelny. Nicméně Lambo v tunelu potom řvalo ukrutně. Že bych ale vnímal, jestli za mnou jede nějaký maniak, nebo abych rozeznal, jak se blížím k autu, míjím ho čtyřstovkou potom jej slyším za sebou brečet, to ani za boha. Další hrou byla novinka World War Z. Ani tam se virtuální zvuk neprosadil. Scéna zkrátka dostala ozvěnu, která sice neničila zážitek, ale ani ho nijak neexpandovala, nerozšířila. Doporučoval bych tlačítko 7.1 nechat zhasnuté – při zapnutí je červeně podsvícené.

Cooler Master MH752: skvělý headset pro všechny
i Zdroj: PCTuning.cz

Stereo je bohaté, jasné a jednoduše kvalitní. Uslyšíte i ten nejposlednější zombie řev (WWZ) nebo smyk kolegy pět kilometrů daleko (Forza).

Firemní software Portal je naprosto nezáludný a v podstatě jen přidává ekvalizér, onofátor virtuálního zvuku a profily. Vesměs to samé ovládání, které je už na kabelu. Tudíž se jedná o alternativu, když na ovladač nedosáhnete. Dobré je, že program Portal není nutností pro rozbouření plného potenciálu sluchátek, je to čistě něco navíc. Bez něj o nic nepřijdete.

Cooler Master MH752: skvělý headset pro všechny
i Zdroj: PCTuning.cz

Mikrofon plní funkci standardně, na Skypování nebo herní koordinaci stačí. Nicméně na ono streamování to chce něco kvalitnějšího. Nahraný zvuk je slyšitelně komprimovaný a zašuměný.

Dodatek – model MH752 je v podstatě přeznačený typ sluchátek Takstar Pro 82, které se profilují jako levná studiová sluchátka, tudíž i proto je kvalita zvuku tak na výši.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama