Core i7-2600K a Core i5-2500K – Velký test Intel Sandy Bridge
PCTuning Článek

Core i7-2600K a Core i5-2500K – Velký test Intel Sandy Bridge

Jakub Carda

Jakub Carda

3. 1. 2011 04:00 41

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Sandy Bridge - představení 3. Nové čipové sady a základní desky 4. Testovací systém 5. Syntetické testy - paměti 6. Syntetické testy 7. Rendering a benchmarky 8. Komprese, multimédia
9. Herní testy 10. Testy integrovaného grafického jádra 11. Taktování, Turbo Boost 2.0 a provozní vlastnosti 12. Testy přetaktovaných procesorů - Syntetické testy 13. Testy přetaktovaných procesorů - Rendering 14. Testy přetaktovaných procesorů - Komprese, multimédia 15. Závěrečné zhodnocení

Po dlouhém čekání vám dnes představíme novou architekturu procesorů Intel Sandy Bridge. Nové procesory přináší obrovské možnosti přetaktování, znatelně vyšší výkon na takt a spoustu nových vylepšených funkcí. Mimo běžných testů nás čeká i podrobnější porovnání výkonu s přetaktováním. Zítra pak u nás najdete podrobný rozbor architektury.

Reklama
Reklama

Jak jsem již zmínil dnes se spolu podíváme na nové procesory fyzicky a pochopitelně také jak si vedou v praktických testech a použití. Jelikož se jedná o zcela novou architekturu řady "Tock", všechny technologické novinky, vylepšení a funkce budou popsány ve zvláštním "teoretickém" článku, který naváže na původní představení architektury Sandy/Ivy Bridge (zde link), jenž budou nejasnosti a nepřesnosti ohledně Sandy uvedeny na pravou míru.

Ohlášení, a uvedení nové generace procesorů Sandy Bridge provázelo obrovské množství spekulací, a zmatení, ostatně tak jako všechny předchozí architektury. Největší nejasnosti se tvořily kolem možností a vůbec možnosti přetaktování nových čipů. Samozřejmě i výkon byl velkou otázkou, neboť dle původních informací procesory Sandy Bridge míří do střední třídy, kde nahradí mainstreamovou platformu LGA 1156. Vše je ovšem nakonec trochu jiné a na vše se spolu podíváme.

Po uvedení dvoujádrových čipů Core i5 a Core i3 s 32nm výrobním procesem s označením Westmere a po velmi výkonném, ale také velmi drahém procesoru Core i7-980X s šesti jádry. Každý čekal na cenově "lidovější", ovšem opravdu čtyřjádrový procesor na 32nm, jenž znamenají snížení spotřeby, teploty a vyšší možnosti přetaktování. Intel, ale s ničím takovým kromě drahých a nepoužitelných Xeonů nepřišel, své eso si nechal, až na Sandy Bridge.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning