corsair-dominator-nejrychlejsi-ddr2-pamet-na-trhu
Hardware Článek Corsair Dominator - nejrychlejší DDR2 paměť na trhu

Corsair Dominator - nejrychlejší DDR2 paměť na trhu | Kapitola 5

Z. Obermaier

Z. Obermaier

8. 12. 2006 01:00 33

Seznam kapitol

1. Corsair Dominator - úvod 2. Corsair Dominator TwinX-2048-9136C5D 3. Paměť v sytému a přetaktování 4. Testy 5. Zkušenosti a závěr ...

Před nějakým časem jeden z nejuznávanějších výrobců pamětí uvedl zaručeně nejrychlejší ale také i nejdražší DDR2 moduly, které si je možno pořídit. Jak si tyto paměti vedly v při našem testování a jak jsou na tom ve srovnání s mnohem levnějšími moduly, vám prozradí dnešní test.

Reklama
Corsair Dominator - nejrychlejší DDR2 paměť na trhu
i Zdroj: PCTuning.cz

Každý pozorný čtenář si jistě závěr udělal sám, já jen shrnu poznatky které vyplývají z testu. Po obrovském zlevnění těchto pamětí, jejichž cena ještě před nedávnem atakovala hranici 20 000Kč s DPH se tyto jistě skvělé paměti přiblížili k možnostem běžných smrtelníků. Má však cenu investovat tolik peněz do vskutku zanedbatelného navýšení výkonu, který si za tyto peníze pořídíte, vůči levnějším modelům stejného výrobce i jiných? Z hlediska poměru výkon/cena je tato paměť nevhodná, protože za nižší cenu získáte mnohdy podobný, ne-li stejný výkon. Ovšem je nutno přihlédnout k faktu, že tyhle moduly nejsou pro každého a je určena nadšencům a ti nehledí na poměr cena/výkon ale pouze na parametr výkon. V jejich případě neexistuje lepší volba, než jsou paměti Corsair Dominator. Pokud uvažujete o skutečně nadstandardních modulech umožňující maximální přetaktování (1280MHz!) a pokukovali jste po nějakých modelech společnosti Corsair, tak můžete zkusit model z řady Dominator - skutečně budete maximálně spokojeni.

Corsair Dominator - nejrychlejší DDR2 paměť na trhu
i Zdroj: PCTuning.cz


PCTuning Golden Award
Corsair Dominator
"za vynikající výkon a možnosti přetaktování"

Moduly Corsair Dominator  zapůjčila společnost

BGSLevi a.s. (oficiální distributor Corsair)

Corsair Dominator - nejrychlejší DDR2 paměť na trhu
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama