CZC.Gaming Majesty – herní křeslo pro komfortní zábavu
i Zdroj: CZC
Herní příslušenství Recenze CZC.Gaming Majesty – herní křeslo pro komfortní zábavu

CZC.Gaming Majesty – herní křeslo pro komfortní zábavu

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

20. 12. 2022 08:00 7

Seznam kapitol

1. Úvod, vybalení 2. Složení, konstrukce, posezení 3. Závěr v pohodlí

Zahoďte staré nepohodlné židle a pryčny, ze kterých je člověk téměř ve stejném stavu jako když ho lámou v kole. Dopřejte si taky trochu toho pohodlí, ať už chcete jen nasávat nekonečný konzumní obsah nebo strávit noční seanci u oblíbené hry.

Reklama

Herní křeslo. Co to jen může být? Pod tímto názvem dnes najdete typické „herní“ židle ve tvaru závodní autosedačky s mizernou ergonomií. Jak už jsem několikrát psal, takový tvar židle je u PC naprostý nesmysl. K čemu mi je boční vedení při hraní Doomu? K čemu jsou designové otvory na bezpečnostní pásy? Proč je bederní opěrka jen kus molitanu a opěrák nemá ergonomický tvar, ale je rovný jako víko od rakve? A nejhorší je, že výrobci se toho chytli a téměř každá takzvaná herní židle lomeno křeslo vypadá úplně stejně. Liší se akorát potiskem a počtem držáků na hamburgery. 

Ale pozor, co když existuje něco jako opravdové herní křeslo? Velké, pohodlné, ve kterém není problém strávit několik hodin pařením a v době odpočinku mezi tuhou herní vřavou zíráním na slabomyslné seriály? Samozřejmě, třeba jste už dávno na takovou činnost ukořistili v libovolném nábytku běžné křeslo do obýváku a vesele si hovíte. Řekněme ale, že jste kovaný pařan a chcete si kutloch zařídit jen herním haraburdím včetně nábytku. Pořádná nadupaná mašina, to je samozřejmost. Dejme tomu, že máte i jakž takž pohodlnou herní židli s hromadou hejblátek a možných nastavení. Stoly už také dávno máme k tomu určené, s různými průchodkami na kabely, organizéry, nastavitelnou výškou a dalšími berličkami. Tak, ale teď jste zjistili, že pařit Forzu je přece jen pohodlnější, když je člověk rozvalený s gamepadem na gauči. I zatoužili jste po takovém křesílku, které by splnilo účel, dobře zapadlo do vaší sluje a nevyčnívalo z jinak gamesnické výbavy jako jeptiška na koncertu Entombed. 

CZC.Gaming Majesty – herní křeslo pro komfortní zábavu
i Zdroj: Pctuning

Přesně po takovém jsem zatoužil já sám a tak jsem začal nahlodávat Vaška, ať sežene dnes testovanou lenošku. Chvíli váhal, ale argumenty byly dostatečně přesvědčivé a já dostatečně otravný, až nám CZC vyšlo vstříc a zaslali na test jejich model CZC.Gaming Majesty v černé barvě. Jde o polohovatelné regulérní křeslo, do nějž prostě zapadnete, vezmete gamepad nebo pustíte film a pomalu se roztečete do pohodlné polohy. Velice oceňuji, že má ve výbavě integrovanou i podnožku synchronizovanou s opěrákem, tudíž rozvalení špeků je naprosto komfortní. Po stranách opěradel na ruce jsou dvě ohromné kapsy. Tam můžete skladovat gamepad, bezdrátovou klávesnici nebo piva. Bederní polštář samozřejmě nesmí chybět. 

Křeslo přišlo v ohromné krabici a dostat ji od kurýra do bytu po svých by byl heroický výkon. Naštěstí dnešní kurýři jsou vybaveni moderní technikou budoucnosti a tak mi půjčil rudlík. Po převozu do baráku jsem už byl schopen škatuli dostrkat do výtahu a následně i do své jeskyně. Když jsem se proboural dovnitř, zjistil jsem, že křeslo bude vyžadovat malou montáž. Jak moc malou, bude rozebráno v další kapitole, ale pokud umíte zatočit šroub do závitu, lze být v klidu. Je to otázka deseti minut. 

CZC.Gaming Majesty – herní křeslo pro komfortní zábavu
i Zdroj: Pctuning
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning