Domácí síťování: Kamerový systém a NAS Synology
i Zdroj: PCTuning.cz
Sítě a Internet Článek Domácí síťování: Kamerový systém a NAS Synology

Domácí síťování: Kamerový systém a NAS Synology | Kapitola 2

Petr Šaroun

Petr Šaroun

5. 9. 2018 03:00 21

Seznam kapitol

1. Kamerový systém s NAS od Synology 2. Nastavení v Synology 3. Připojujeme kamery 4. Ladíme detaily 5. Používáme systém

Kamerový systém vám může pohlídat auto, vchod do domu, zahradu anebo vydělat slušné peníze. Právě o tom je dnešní díl. Věřím, že boom kamerových systémů přichází a postupně nabírá na síle. Jde to stále jednodušeji a levněji. Kamerové systémy budou brzy stejně běžné, jako domovní zvonky. Byla by škoda tuto příležitost propást.

Reklama

Nastavení v Synology

Než se začneme zabývat kamerami, donastavíme NAS. Důkladně zkontrolujte vám známá nastavení a pak se podíváme na dále uvedené položky. Začneme u serveru NTP.

NTP server
i Zdroj: PCTuning.cz
NTP server

Počítače i zařízení si mezi sebou mohou a často i musí synchronizovat čas. Službu NTP nastavila instalace Surveillance Station, zde to uvádím pro úplnost.

Vypněte všechny nepoužívané služby, samozřejmě nevypínejte NTP.

Vypnutí služeb
i Zdroj: PCTuning.cz
Vypnutí služeb

Pokud chceme dodávat dobrou službu, měli bychom mít zaručeno, že dozvíme o závadě dřív než majitel. Nespoléhat se, že jednou měsíčně všechny NASy proklikáte a stav zhruba zkontrolujete.

Zasílání e-mailů
i Zdroj: PCTuning.cz
Zasílání e-mailů

Celý systém upozornění je malinko rozsáhlejší, ale nechci přepisovat manuál. Mimo to, nastavují se události vzniklé na NAS (chyba disku, závada chlazení) a jiná upozornění pro Surveillance Station (výpadek kamery).

Při výpadku napájení chcete, aby se zařízení samo znovu zapnulo. Osobně nastavuji i chladný režim.

Nastavení napájení
i Zdroj: PCTuning.cz
Nastavení napájení

Naopak nechcete, aby se disk uspával. Kamery obvykle zaznamenávají nonstop. Pokud nastavíte nahrávání jen při detekci pohybu, mohlo by docházet k opakovanému zastavování a roztáčení disku, což není dobré.

Uspávání disku
i Zdroj: PCTuning.cz
Uspávání disku

O záložku dál je nastavení UPS, tedy záložního zdroje napájení. Kamerový systém, včetně kamer, by měl být na UPS. Bez UPS se obejdete, jen pokud nehrozí, že loupežníci vypnou proud.

Synology podporuje služby DDNS, minule jsme si ukázali, jak se taková služba používá a jak získat k zařízení vzdálený přístup. Synology má i další BEZVA triky, ale to bych moc odbíhal od tématu.

DDNS
i Zdroj: PCTuning.cz
DDNS

Za ty roky se mi osvědčilo u podobných instalací vypínat automatické aktualizace. Samozřejmě počítám s tím, že zařízení není vůbec nijak vystrčeno do internetu. Ani přes Synology QuickConnect.

Vypnutí aktualizací
i Zdroj: PCTuning.cz
Vypnutí aktualizací

Vidíte, je to snadné! Kolik lidí potřebuje sledovat dění před domem? Máte příležitost si vydělat pár korun a kdo ví, třeba vybudovat opravdu velkou firmu. i4wifi také začínali v průchodu někde pod Nuselákem.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama