ElementaryOS: Nakolik řeší nová verze problémy z minula?
i Zdroj: Pctuning
Návody Článek ElementaryOS: Nakolik řeší nová verze problémy z minula?

ElementaryOS: Nakolik řeší nová verze problémy z minula? | Kapitola 4

Tomáš Němec

Tomáš Němec

3. 3. 2023 17:00 11

Seznam kapitol

1. Stažení a instalace 2. Prohlídka 3. Další možnosti instalace a editace menu 4. Závěr

V prosinci 2021 jsme se zde podívali na neobvyklou Linuxovou distribuci. Zaujala především svým vzhledem a některými prvky, které dávaly příslib do budoucna. Ovšem ukázala také spoustu problémů. Co se změnilo s novou verzí 7?

Reklama
ElementaryOS: Nakolik řeší nová verze problémy z minula?
i Zdroj: Pctuning

Před závěrečnými otázkami ještě jedno varování. Pokud chcete používat prostředí ElementaryOS, doporučuji raději neinstalovat pracovní prostředí. Tato možnost funguje. Ovšem nemožnost přeuspořádat položky v menu způsobí nepořádek v nainstalovaných aplikacích. Výsledkem je extrémně špatná přehlednost.

Co se mi líbilo?

Koncept jednoduchého systému, který konečně vyspěl do podoby, která je použitelná i pro začínající. Snaží se na desktop přivést to dobré z androidu se zachováním výhod klasického linuxu. Navíc nabídne i vynikající vzhled

Co mi vadí?

Bohužel i přes pokrok oproti minulé verzi je menu stále málo editovatelné.

Pro koho je tato distribuce vhodná?

Osobně bych tuto distribuci doporučil spíše lidem, kteří hledají jednoduchý systém a ChromeOS Flex jim nestačí. Zde mají siřoké možnosti Linuxu skryté a nebudou je obtěžovat. Ovšem stále jsou k dispozici pro případ potřeby.

Je pro distribuci dostatek software?

Díky fungujícím aktualizacím balíčků Flatpak z úložiště Flathub je situace se softwarem na mnohem lepší úrovni oproti předcházející verzi. Pro základní použití tato možnost již stačí. Navíc jsou zde k dispozici i běžné repozdroje Ubuntu pokud Flatpak balíčky nestačí.

 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning