Endorfy Navis F240: poctivě navržený vodní kit AiO
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Recenze Endorfy Navis F240: poctivě navržený vodní kit AiO

Endorfy Navis F240: poctivě navržený vodní kit AiO

Z. Obermaier

Z. Obermaier

24. 2. 2023 09:30 49

Seznam kapitol

1. Změna názvu, anebo také ne ... 2. Endorfy Navis F240 3. Testovací sestava a výsledky měření 4. Závěr – Hodnocení

Společnost SilentiumPC vloni oznámila změnu značky na Endorfy. Pod novým brandem ale najdete tytéž produkty s drobnými vylepšeními. My vyzkoušíme ověřený chladič Navis F240 s novým logem Endorfy. 

Reklama

Jelikož polská značka počítačového příslušenství SilentiumPC se u nás těší velké oblibě, určitě jste zaznamenali vloni zprávu, že společnost Cooling Sp. chce původní brand zcela opustit a začít podnikat v celosvětovém měřítku jako Endorfy. Byl to zvláštní krok, jelikož „zabíjet“ zaběhnutou značku není dobrý nápad nikdy. Společnost se ale v několika rozhovorech odhodlaně držela svého nápadu, člověk míní a trh mění.

Totiž teď, po několika měsících, to vypadá na mírný ústupek z původního plánu. Značka SilentiumPC žije dál, zatím souběžně s Endorfy. Myslím si, že každá bude mít své portfolio a na trhu zůstanou obě. Obě stránky jsou totiž aktualizované, včetně novinek pro 2023. Zkrátka to u SilentiumPC na konec zatím nevypadá, spíš naopak. To ale nic nemění na faktu, že společnost vyrábí chladiče s oběma logy.

V obchodech se ale chladič Navis F240 s logem SilentiumPC začíná pomalu vytrácet, nahrazují jej právě novinky s logem Endorfy. Nebudu tvrdit, že nejde o stejný chladič, samozřejmě ano. Pouze logo a krabice je jiná, jinak vše zůstalo stejné s loňským modelem. Ten jsme ale netestovali, takže nám to v ničem nevadí.

Endorfy Navis F240: poctivě navržený vodní kit AiO
i Zdroj: PCTuning.cz

Jak jsme u SilentiumPC (a později i u Endorfy) zvyklí, ceny jejich produktů jsou vždy přijatelné. To platí i pro dnes testovaný chladič. Když jsem před nedávnem testoval AiO set od Corsair, cena nás doslova usadila na zadek. Částka 7700 korun za dvouventilátorový radiátor je opravdu vysoká. Čtenáři chtěli srovnání s něčím dostupnějším, což právě Endorfy Navis F240 je. Za cenu 2600 korun jde o jeden z nejlevnějších lepších AiO kitů na procesor.

Endorfy Navis F240: poctivě navržený vodní kit AiO
i Zdroj: PCTuning.cz

S novým logem na trh přichází zatím první trojice chladičů. Pokud jste při pohledu na ventilátory pojali podezření, že chladiče Navis od Endorfy nemají osvětlení RGB, tak máte pravdu. Stejný model od SilentiumPC má osvětlené ventilátory, řada od Endorfy zatím nikoliv. Ceny jsou také solidní.

AKTUALIZACE: V době mezi zveřejněním recenze a publikací došlo celkem k zásadnímu zlevnění. Nejlevnější F240 pořídíte už od 2000 Kč, větší F280 za 2400 Kč a největší F360 za 2700 Kč. To jsou už opravdu zajímavé ceny

Nejlevnější model je za 2600 Kč, dražší za 2999 Kč a nejvyšší model je za 3399 Kč.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama