Eurocom Sky X9: extrémní herní dělo s i7-6700K a GTX 980
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Eurocom Sky X9: extrémní herní dělo s i7-6700K a GTX 980

Eurocom Sky X9: extrémní herní dělo s i7-6700K a GTX 980 | Kapitola 12

Z. Obermaier

Z. Obermaier

13. 1. 2016 03:00 25

Seznam kapitol

1. Extrémní herní notebook 2. Představení, balení a specifikace 3. Eurocom Sky X9 - hardware I. (CPU, GPU) 4. Eurocom Sky X9 - Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software 6. Zpracování, konektory a repro
7. Klávesnice, chlazení a výdrž baterie 8. Výkon procesoru (Core i7-6700K) 9. Testy herního výkonu (GTX 980) 10. Přetaktování GPU a CPU 11. Galerie notebooku 12. Závěr

V dnešním testu si ukážeme absolutně nejvýkonnější herní notebook na trhu, brutální dělo s ultra výkonným procesorem (desktopovým) Intel Skylake Core i7-6700K a taktéž desktopovou GeForce GTX 980 a G-Sync. Jak by se vám líbil takt procesoru 4,6 GHz a 1,43 GHz na GPU? Tenhle notebook to dokáže!

Reklama

Závěr

Eurocom Sky X9: extrémní herní dělo s i7-6700K a GTX 980
i Zdroj: PCTuning.cz

Hodnocení tohoto notebooku bude celkem snadné, už u minule testovaného Eurocom P7 Pro jsem si pochvaloval procesorový výkon, jelikož stroj byl osazen desktopovým procesorem Broadwell Core i7-5775C. Osobně se mi všechny mobilní procesory zdají pomalé, i ty nejvýkonnější. Tentokrát je to stejné jako u předchozího Eurocomu, desktopový čip Core i7-6700K je dnes nejvýkonnějším procesorem střední vyšší třídy, pro hráče ideál. A stejný je výkon tohoto notebooku, žádný kompromis. Tento notebook má výkon jako desktop, bez jediného zaváhání. Desktopový CPU, GPU, dvojice rychlých DDR4 pamětí a SSD NVMe disk Samsung je to nejlepší, co můžete v notebooku mít – nic lepšího není.

Výbava, spotřeba, baterie

Výbava notebooku je skvělá. Zpracování je tradičně hodně slušné, hořčík by byl ale lepší než plast. Tělo je z velké části plastové a to na mne působí lacině a méně odolně. Klávesnice je stejně jako u předchozího modelu hodně dobrá, stejně tak touchpad a podsvícení. Reproduktory jsou horší, mohly by být hlasitější, ale zvuk není nijak špatný – spíše naopak je čistý. Spotřeba v klidu je zbytečně vysoká, výrobce si mohl s nastavením lépe pohrát a omezit hlučnost i spotřebu. Takový Nvidia Optimus by jistě hodně pomohl. Výdrž baterie je slabá, vzhledem k osazeným komponentám a jen malé baterii to lze očekávat. Hodina hraní na baterie není nic moc. Baterii lze snadno vyměnit, což je bezesporu výhoda.

Komponenty

U tohoto stroje je vše podřízeno maximálnímu hernímu výkonu, platíme za to ale extrémní hmotností a cenou. Přenášet téměř pět kilogramů se opravdu hodně pronese. Tenhle stroj mne opravdu zaujal i jako zákazníka, po dlouhé době první. Možnosti taktování, upgradu všech komponent, to se dnes jinde nevidí. Osazený procesor je na notebook výkonný extrémně. Model Core i7-6700K je desktopový čip se vším všudy, tedy i výkonem. Škoda vysokých teplot procesoru a omezování výkonu při dlouhé vysoké zátěži. Kapacita pamětí 16 GB je dostatečná, zde není co vytknout. Výrobce osadil High-end moduly Kingston HyperX s taktem 2400 MHz. Upgrade na 64 GB je možný.

Systémový disk SSD je bomba, je osazen ultra výkonný Samsung SM951. Osazena je nejvýkonnější NVMe verze, byť s menší kapacitou 256 GB. Ten je tak rychlý, že v mnoha případech RAID ze dvou disků i překonává! Hodnoty čtení se blíží i dvěma diskům v RAIDu, a to bez problémů dvojice disků (nefunkční TRIM). Vše je bleskové, jak start počítače, tak načítání her i aplikací. Druhý disk s kapacitou 1 TB také jistě uživatel ocení.

GeForce GTX 980 je extrémně výkonný grafický čip. Společně s 8 GB paměti nabízí vyšší výkon než referenční GeForce GTX 980 v desktopu. Zde se můžete podívat, prémiová GeForce GTX 980 Asus Poseidon s továrním přetaktováním dosáhla v testu 3D Mark Fire Strike Extreme 5871 bodů, a dnes testovaná GeForce GTX 980 v notebooku Eurocom dosahuje 5957 bodů. Mobilní grafika překonala poprvé ekvivalent v desktopu! Je to hlavně díky vysokým taktům (1220 MHz) a výkonnému procesoru v systému. Proti GeForce GTX 980M nabízí skoro o 40 procent vyšší výkon ve hrách i benchmarcích. Což je brutální výsledek, který nemá obdoby. A to jde ještě dál taktovat!

Osobní názor

Problém s displejem
i Zdroj: PCTuning.cz
Problém s displejem

Po stránce výkonu nelze notebooku nic vytknout, osazením GeForce GTX 980 a procesoru Core i7-6700K jsme získali špičkový herní stroj. Procesorový i herní výkon je špičkový. I přesto mám ale několik výtek.

Tentokrát mne nefunkční Nvidia Optimus opět mrzí, výkon integrovaného jádra v čipu Skylake je slušný a pro mnoho činností bohatě postačí, významně by se nížila spotřeba v klidu i lehčí zátěži. S tím souvisí horší výdrž baterie ve 2D prostředí. Druhý problém vidím ve slabém chlazení, přeci jen desktop procesor s TDP 91W nelze chladit stejným blokem jako mobilní čipy s polovičním TDP. Stejně tak 200W GPU. Je to vidět na omezování výkonu GPU i CPU a hlavně hlučnosti. Ta je velmi vysoká a může být nepříjemná. další věc, která mi vadila byla opravdu vysoká hmotnost, i přenášení mezi autem a domem/hotelem je peklo. Předposlední věc je občas ne zcela funkční touchpad, který se občas zadrhával a to mne dosti frustrovalo. Poslední věcí byl problém s obrazem, notebooku se občas po probuzení ze spánku rozsypal obraz (a dost možná to souvisí s G-sync, na něco podobného občas narážejí i majitelé monitorů). Vidíte to na obrázku nad tímto textem. Po restartu bylo vše zase OK, ale občas se to opět stalo.

Zbývá mnoho dalších pozitiv. Pokud bych si před nedávnem nekoupil podobný stroj, tohle by byl můj kandidát na můj nový herní notebook. Výkon je gigantický, roven klasickému desktopu. Žádné kompromisy. Skvělá je možnost upgradu úplně všech komponent, CPU, GPU, MEM, HDD, SDD, Wi-Fi. Jako příznivce ladění mne potěšila možnost taktování grafiky i procesoru. Dalšími lahůdkami je osazený SSD disk, kvalitní podsvícená klávesnice. Za to všechno si ale bohužel dosti připlatíte, to už je ale u podobných počítačů běžné, tedy žádné překvapení.

Eurocom Sky X9: extrémní herní dělo s i7-6700K a GTX 980
i Zdroj: PCTuning.cz

Za půjčení notebooku děkujeme společnosti GOLDMAX Česká republika

Eurocom Sky X9: extrémní herní dělo s i7-6700K a GTX 980
i Zdroj: PCTuning.cz
Eurocom Sky X9: extrémní herní dělo s i7-6700K a GTX 980
i Zdroj: PCTuning.cz

Za kolosální herní výkon GeForce GTX 980 a Core i7-6700K udělujeme ocenění – Nejvýkonnější herní notebook na českém trhu!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama