Extrémní Nvidia Titan V ve 23 (4K) hrách a testech
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Extrémní Nvidia Titan V ve 23 (4K) hrách a testech

Extrémní Nvidia Titan V ve 23 (4K) hrách a testech | Kapitola 13

Z. Obermaier

Z. Obermaier

6. 3. 2018 03:00 85

Seznam kapitol

1. NVIDIA Titan V 2. Testovací sestava 3. Balení a Specifikace 4. Představení karty 5. Přetaktování a teploty 6. Syntetické testy 7. BF 1, Call Of Duty, Crysis 3, Deus Ex, Doom
8. Fallout 4, Far Cry Primal, For Honor, Gears 4, GTA V 9. Hitman, Mafia 3, Mirrors Edge, Resident 7, Witcher 3 10. Division, Titanfall 2, Tomb Raider, Warhammer, WD 2 11. Shrnutí výkonu ve 4K 12. Těžení kryptoměn a cena 13. Závěr

Nvidia Titan V je zatím nejdražší a nejvýkonnější grafická karta, která kdy byla v prodeji. Za 79 000 Kč nabízí čip GV100 opravdu vysoký výkon. Po přetaktování se stává první grafikou, která si může říkat 4K karta bez kompromisů. Pokud hrajete ve 4K, tuhle kartu prostě musíte mít, i za její extrémní cenu.

Reklama

Závěr

Extrémní Nvidia Titan V ve 23 (4K) hrách a testech
i Zdroj: PCTuning.cz

Nvidia Titan V je bezesporu první skutečná 4K karta bez kompromisů. Na kartu, které bych mohl udělit tento titul, jsme čekali roky. Čekání ale skončilo. V celém portfoliu her. Jen v jedné nedosáhl Titan V (byť po OC) na 60 fps. Bez přetaktování je her několik, po přetaktování ale jen jedna. Nvidia dokázala opravdu uvést 4K kartu s jedním GPU, tedy bez problémů multi–GPU řešení. Škoda jen té ceny, protože ta nedovolí se kartě a jejímu výkonu více rozšířit mezi veřejnost.

Tato karta není cílená primárně na hráče, ale na profesionály. Tím chce Nvidia omluvit její extrémní cenu. Už v úvodu jsem ale psal, že jde jen o marketingovou pózu, Titan V byl vždy myšlen také jako herní grafika, kvůli malému nárůstu výkonu vůči Titanu Xp a tudíž zcela neadekvátní ceně byli hráči vyškrtnuti a Titan V je profi karta za profi cenu. U profi karty si totiž Nvidia může dát cenu jakou chce, a nemusí hlídat nějaký poměr ceny k herním kartám. Je to dobrý trik jak prodávat bezesporu drahá jádra GV100 s ukrutnou marží.

Výkon něco mezi 15–20 procenty nad GeForce GTX 1080 Ti (referenční) a 15 procent nad Titan Xp je solidní základ výkonu této karty. Po připočtení deseti procent po přetaktování máme čtvrtinový nárůst výkonu ve srovnání se současným highendem, což je obvyklý nárůst výkonů špičkových modelů nových generací. Za mě to není špatné, spíše naopak. Když k tomu navíc přidáme stejnou spotřebu jako má GTX 1080 Ti, máme kartu se skvělým výkonem a vlastnostmi. Vše opravdu kazí jen ta cenovka.

Koupit, nebo nekoupit? Pokud jste hráč, který přemýšlí a počítá, tuhle kartu si nikdy nekoupíte. Za 25 procent výkonu navíc zaplatit čtyřikrát vyšší cenu je úlet. V případě, že ale kupujete vždy to nejlepší na trhu, a chcete ve 4K hrát na maximum (bez SLI), a nevadí vám cena, tuhle kartu musíte mít. Pokud si k ní pořídíte pěkný vodní blok, přetaktujete na maximum, dostanete to, co jiná grafická karta na trhu nabídnout nemůže – nejvýkonnější grafickou kartu s bezkonkurenčním výkonem. I když tohle je z hlediska technologických vlastností jasný kandidát na zlatou hvězdu, tentokrát ji neudělím, při své prodejní ceně si ji Titan V nezaslouží.

Extrémní Nvidia Titan V ve 23 (4K) hrách a testech
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama