fujitsu-siemens-p24-1w-pod-bystrym-okem-opticke-sondy
PCTuning Článek

Fujitsu-Siemens P24 - 1W - pod bystrým okem optické sondy

Kuchař Martin
Kuchař Martin
9. 1. 2007 00:00 32 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Seznámení a technické parametry 2. Ovládání a OSD 3. Odezva, kontrast a podsvícení 4. Podání barev a pozorovací úhly 5. Hodnocení

Jistě si pamatujete, když jsme zde pro Vás před jistým časem přinesli recenzi tohoto skvělého panelu, který na stůl uživatele přinese něco více než je kvalitní obraz. Jelikož nyní spouštíme test několika 24'' LCD, rozhodli jsme se, podrobit tento panel testu optickou sondou, aby měli čtenáři objektivní možnost posoudit si všechny panely zcela objektivně.

Reklama
Reklama

Stejně jako minule, tak i dnes tvrdíme, že panel je svým provedením velice decentní avšak i přes to velmi líbivý. Navíc úhlopříčka o rozměrech 24'' opravdu není v dnešní době příliš zažitým standardem a tudíž si zcela jistě okamžitě získá každého pozorovatele. Když k tomu navíc přidáme technologii S-PVA a udávanou reakční dobu s hodnotou 6ms (grey to grey), pak je zcela jasné, že toto LCD má pořád co nabídnout.


Tento displej vám na stole ostudu neudělá - spíše naopak. (Pro zvětšení klikněte)

Z hlediska vybavenosti je tento panel opravdu vynikající - navíc integrované reproduktory jsou opravdu kvalitní, což zcela jistě využijí zájemci z řad pracovníků v kanceláři, kde základní ozvučení zcela jistě potřebují, avšak dodatečné reproduktory by jim na stole pouze překážely. Jediným drobným nedostatkem je pouze jeden vstupní konektor pro zvuk v podobě 3,5mm mini-jack. Možná si říkáte, že to stačí avšak když má panel dva vstupy pro video s možností PiP (Picture in Picture), pak by zcela jistě bylo vhodné mít možnost si zvolit aktuální zvukový vstup.


Čelní pohled ukazuje, že se jedná o opravdového elegána. (Pro zvětšení klikněte)

Jak jistě uznáte, tak LCD je opravdu decentní, což jej předurčuje především pro nasazení v reprezentativních prostorech, kde je účelem pozorovatele ohromit velikostí celého panelu a obsahem na něm zobrazovaným a přitom neodvádět jeho pozornost například futuristicky řešeným podstavcem.

Další věc, za kterou výrobce zcela jistě můžeme pochválit je provedení podstavce, který umožňuje až neuvěřitelné "akrobatické" kousky. Jak si za malý moment ukážeme, tak obsluha celého stojanu je velice snadná a navíc umožňuje až neuvěřitelný záklon celého displeje...


Stojan je sice jednoduchý ale za to maximálně funkční. (Pro zvětšení klikněte)

Z konstrukce stojanu je patrné, že nebudeme ochuzeni ani o tak důležitou vlastnost jakou je změna výšky. Od výroby máme možnost ji měnit v rozsahu celých 11cm, což je při běžném použití postačující hodnota. Pohyb je zcela plynulý a zastaví se přesně v místě kde panel pustíme - nestává se tedy to, že by změna polohy byla "gumová" a neustále měla tendenci zůstávat v jisté hladině.

Jak si ukážeme na následující fotografii, tak předchozí slova chvály jsou opravdu na místě. Takto rozsáhlé možnosti zaklopení se jen tak nevidí - navíc je potřeba dodat, že i při této poloze (obraz vodorovný s podstavou) je panel zcela stabilní a nemá tendenci se převážit směrem vzad. Ovšem na druhou stranu použitelnost tohoto řešení je již lehce diskutabilní.

 


Uznejte sami, že mnoho panelů tento gymnastický kousek nezvládne.


Bohužel ve směru vpřed jde monitor naklonit pouze o 4°.

Veškeré nastavení se provádí pomocí sady pěti tlačítek, která je navíc doplněna o tlačítko pro zapínání a vypínání LCD. Jsou vyrobena z plastu, ale i přes to se velmi příjemně ovládají a jejich stisk je přesný s dobrou zpětnou odezvou. Díky světlejší barvě jsou viditelná i za šera.


Ovládací tlačítka - vhodně zvolené kontrastní popisky.

K čemu by nám ale byl celý panel, kdybychom jej nemohli připojit k žádnému zdroji video signálu. K tomuto účelu nám na zadní straně panelu výrobce přichystal velmi milé překvapení. Kromě klasického DVI a D-SUB zde totiž najdeme S-Video, Kompozitní video a Komponentní video díky čemuž máme možnost si k panelu během několika vteřin připojit video kameru, DVD přehrávač apod. Z dalšího výčtu zde máme dva porty jako USB 2.0 HUB, který se v poslední době stává již zcela standardním u panelů vyšší třídy. Samozřejmě zde nechybí ani vstup pro audio v podobě 3,5mm mini-jack, zdířka pro napájení a hlavní tlačítko Power.


Tolik konektorů se opravdu často nevidí. (Pro zvětšení klikněte)

Posledním obrázkem je fotografie dvou USB portů, které jsou šikovně vyvedeny na levou stranu panelu, kde jsou snadno dostupné - přímo se nabízí například pro rychlé připojení digitálního fotoaparátu nebo flash-disku.


Chytře umístěné USB porty.
 

Fujitsu-Siemens Scaleoview P24-1W

úhlopříčka24" (61cm) s poměrem 16:10
LCD matrice S-PVA 8bit
pozorovací úhly178°/178°
doba odezvy13ms černá-černá (6ms grey to grey)
jas500 cd/m2
kontrast1000 : 1
obrazová frekvence30 - 82 kHz horizontální , 56 - 76 Hz vertikální
nativní rozlišení1920 x 1200
počet barev16,7 mil
vstupyDVI-I, D-SUB, S-Video, Composit, Component, mini jack 3,5mm
USB HUBano 4 porty 2.0
PIVOTne
seřízení výškyano o 11cm
audio2 x 2W
montážní bodyVESA 100mm
hmotnost13,3kg
záruka24 měsíců
specialityvstupní porty
Cena bez DPH26 000,- Kč
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning