HP Omen Citadel - Solidní herní židle od známé značky
Článek HP Omen Citadel - Solidní herní židle od známé značky

HP Omen Citadel - Solidní herní židle od známé značky

Z. Obermaier

Z. Obermaier

5. 5. 2020 03:00 19

Seznam kapitol

1. HP Omen Citadel 2. Ergonomie herní židle 3. Balení židle a montáž 4. Zpracování a materiály 5. Závěr a dojmy z používání

Herní příslušenství, jako jsou židle u nás netestujeme často. Přesto jde o velmi důležitou potřebu hráčů, jelikož v nich sedíte spoustu hodin denně. Nejde jen o pohodlí, ergonomii a materiál, ale hlavně o zdraví.

Reklama
Reklama

HP Omen Citadel

Poslední dobou je vidět jasný trend v diverzifikaci portfolia všech výrobců hardware. Výrobci dříve zaměření na jeden druh hardware, zkouší štěstí i jinde. HP má svou řadu Omen pro hráče už řadu let, ale židle dosud nedělal. Nabízí toho ale spoustu, od triček až po batohy. Židle jim ale v nabídce chyběla.

Hned v úvodu říkám, že HP židli Omen Citadel nevyrábí, jen si její výrobu zadalo od OEM výrobce. Stejnou tedy můžete koupit od několika výrobců, spíše ale mimo EU. Mají jiný motiv na polštáři, ale jinak jsou identické. Proti HP jsou ale v nabídce i v jiných barvách, což Omen Citadel nenabízí. Tu můžete mít jedině černou.

HP Omen Citadel za 6999 Kč
HP Omen Citadel za 6999 Kč

Možná teď nad relativně drahou, herní židlí mávnete rukou, a povíte si, že klasická kancelářská stačí. Není to pravda, kvalitní herní židle je vždy pro vaše tělo lepší, než i luxusní židle kancelářská. Mnoho lékařů doporučuje právě herní židle i do kanceláří, nebo těm, kteří pracují většinu dne u počítače. Herní židle totiž přinášejí několik zdravotních aspektů, za které vám vaše páteř poděkuje. Více se tomu budu věnovat v další kapitole.

HP Omen Citadel - Solidní herní židle od známé značky

Jak už jsem řekl, Omen Citadel je první vlaštovkou, která portfolio Omen obohacuje v tomto směru. Pokud se ukáže, že je o tento typ produktu zájem, jistě časem HP tuto nabídku rozšíří. V této chvíli je Omen Citadel jedinou v nabídce, a jde stále o relativní novinku. Na trhu je asi necelé dva měsíce. K dostání je ve velkém množství obchodů, tedy není problém ji sehnat. Důležité jsou parametry, nosnost 136 kg, polohovatelná záda až 135 °. Hmotnost 25 kg.

Noblechair EPIC za 25 000 Kč
Noblechair EPIC za 25 000 Kč

Konkurence v tomto směru je ale extrémní. Na trhu jsou stovky herních židlí v různých cenových hladinách. Od levných, až po ultra luxusní produkty značek LFG (cena až 25 000 Kč) Secret Lab (kolem 15 000 Kč) nebo Noblechair (až 25 000 Kč). HP samozřejmě nemohou konkurovat těmto zavedeným výrobcům, jdou na to opatrně s cenou kolem 7000 Kč. V cenách mezi 6000 - 10 000 Kč je právě konkurence největší. Zde spíše záleží na preferenci značky, protože 90 procent židlí bude stejných. Vyrábí je ostatně jen několik OEM výrobců na světě, jen mají jiná loga.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning