PCTuning Článek

HyperX Alloy Origins - hliníková mechanika s Aqua spínači

Miroslav Ježek
Miroslav Ježek
30. 4. 2020 03:00 9 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod, balení, specifikace 2. Design, tlačítka 3. Software a závěr

Hliník se neodstěhoval do Humpolce, nýbrž se nakýbloval do této klávesnice. Borci z HyperX na kovadlině stvořili herní klávesnici s minimalistickým designem, Aqua spínači a RGB podsvícením, které přidává 5 až 10 procent FPS ve hrách. Asi. Zaslouží si vedení z HyperX inkasovat ne zrovna malou částku za tento instrument?

Reklama
Reklama

Úvod, balení, specifikace

Když se podívám na dnešní testovanou klávesnici od HyperX, zdá se mi téměř identická s mechanikou od SPC, kterou jsem nedávno taky zkoumal. Stejné rozměry, stejný design, stejný layout. Samosebou pod mikroskopem se najdou rozdíly – logo je jiné (kdo by to byl řekl), potisky se tu a tam liší a rohy klávesnice jsou zaoblené, nikoli zkosené. Ovšem toto nejsou výtky, jednoduše pokud chcete vyrobit minimalistickou klávesnici bez ptákovin s klasickým rozvržením, není moc možností jak to vymyslet.

Takže se dají maximálně změnit spínače, potisky, kabel a podsvícení. Na ostatní zbytečnosti, jako ohřívač rukou nebo ovládací páky pro simulátor bagru prostě není místo. A samozřejmě ještě softwarové kouzla a čáry, ty mohou klávesnici pozvednout nebo naopak pohřbít do jam pekelných.

Kingston HyperX Alloy Origins je herní minimalistická a mechanická klávesnice s nezbytným RGB podsvícením. Vybavena je spínači HyperX Aqua s hmatovou odezvou, nemají tedy lineární chod. Dále je tu odpojitelný USB-C kabel, hliníkové tělo a poťouchlý program Ngenuity, který mi před nějakým časem u myši Dart připravil zajímavé chvilky. Nu a jak byste u mechaniky čekali, kompletní NKRO. Čili i když na klávesnici spadne ISS, tak zaregistruje stisk všech kláves.

Načneme to klasicky balením, vybalením a nakonec to zabalíme, až bude dílo dokonáno. Z mého pohledu je krabice taková uniformní, nechytne za oko a nenavnadí. Ale jako obvykle, o krabici jde až v poslední řadě. Důležité je to uvnitř, ačkoli toho není moc. Klávesnice, USB-C kabel a nějaké brožury. Minimalismus všemi směry.

Tabulka parametrů je tentokrát řádně obsáhlá.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning