imon-inside-vfd-vitany-doplnek-kazdeho-pocitace
Článek iMON Inside & VFD - vítaný doplněk každého počítače

iMON Inside & VFD - vítaný doplněk každého počítače

Štefek Petr

Štefek Petr

12. 6. 2006 01:00 22

Seznam kapitol

1. Ovladač jeho funkce 2. iMON Inside a iMON VFD 3. Závěr

V dnešním článku se podíváme na multifunkční dálkové ovládání, které nám může velmi usnadnit využívání počítače jako multimediálního centra. V testu jsou zastoupeny dvě varianty od stejného výrobce, které se liší především svým interním boxem a také svou cenou.

Reklama
Reklama

V dnešním článku se podíváme na multifunkční dálkové ovládání, které nám může velmi usnadnit využívání počítače jako multimediálního centra. Systém je založen na interním boxu, který lze v první variantě instalovat do 3.5" (iMON Inside) pozice počítačové skříně a v tom druhém do 5.25" (iMON VFD) pozice, kde je větší nárok na prostor dán zejména přítomností displeje a otočného potenciometru. V první kapitole se podíváme na dálkové ovládání, které je alfou a omegou celého systému.

iMON Inside & VFD - vítaný doplněk každého počítače

Ovladač je standardní velikosti, což znamená, že je podobně velký jako ty, které známe z klasických CRT a LCD televizních přijímačů. Díky němu můžete počítač nejen zapnout a vypnout, což nám umožní jednoduché propojení (přemostění) mezi zdrojem a základní deskou. Dalším krokem je propojení interního panelu s piny ovládání "tvrdého" resetu a zapínaní, tak aby místo tlačítek skříně bylo možné využít přímo dálkového ovladače.

 
iMON Inside & VFD - vítaný doplněk každého počítače

iMON Inside & VFD - vítaný doplněk každého počítače

Vrchní část ovladače má za úkol uřídit nejednodušší funkce pro přehrávání audia a videa a rovněž jsou zde přítomny dvě další tlačítka (power+vypnuti spuštěné aplikace). Ovladačem můžete nejen ovládat přehrávání, ale rovněž kontrolovat nahrávání např. z TV tuneru.

iMON Inside & VFD - vítaný doplněk každého počítače

Další část dálkového ovladače je poměrně komplexnější a má nahradit při  ovládání systému a spuštěných aplikací klávesnici a myš. Zde bych měl poznámku k využití ovládání kurzoru pomocí směrového kříže, který je pro relativně použitelné ovládání kurzoru vhodný pouze v nižších rozlišeních (např. LCD TV či opravdu velké LCD monitory), kde nemusíme nastavovat vyšší citlivost ovladače respektive myši a rovněž jej i z větší dálky snadno vidíte.

Tento problém jsem pozoroval především na svém 20" LCD monitoru, kde v nativním rozlišení 1600x1200 byl kurzor obtížně viditelný a rovněž problematicky ovladatelný pokud jste chtěli zaměřit na menší body. Tyto výtky, ač jsou opodstatněné, nejsou záležitostí pouze tohoto ovladače, neboť systém ovládání kurzoru pomocí ovládacího kříže má jednoduše své limity.

iMON Inside & VFD - vítaný doplněk každého počítače

V případě sledování DVD filmů nám ovladač nabídne opravdový komfort srovnatelný se stolními přehrávači DVD. Nastavit si můžeme jak titulky a jazykovou stopu, ale rovněž máme možnost vkládat značky či upravit poměr stran obrazu.

Jak už bylo zmíněno na počátku na test nám dorazily dvě varianty iMONu, které ovšem mají shodné dálkové ovládání a liší se pouze interním boxem. Oba ovladače můžete vidět na obrázku níže. Celkově lze označit ovladač jako dobře provedený s relativně slušným dílenským zpracováním a dobře funkčně rozmístěnými tlačítky.

iMON Inside & VFD - vítaný doplněk každého počítače

Ovladač napájí dvě tužkové baterie velikosti AAA o jejichž výdží výrobce zarputile mlčí, což ovšem není nijak podstatné, neboť se dá očekávat provozní doba kolem 3/4 až 1 roku za intenzivního každodenního "mačkání".

Oba sety jsou kompatibilní se širokou škálou nejpoužívanějšího software a aplikací:

  • WinAmp
  • Power DVD
  • WinDVD
  • Windows Media Player
  • iTunes
  • PowerPoint
  • Real Player

Jak je vidět z přítomnosti programu PowerPoint, tak set dálkového ovládání lze využít i při případných prezentacích ve školách či firmách, což velmi zvyšuje jeho užitnou hodnotu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning