Když sloty nestačí: 16GB kit od G.Skill a výhodný Sniper
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Když sloty nestačí: 16GB kit od G.Skill a výhodný Sniper

Když sloty nestačí: 16GB kit od G.Skill a výhodný Sniper | Kapitola 8

Aleš Kaňák

Aleš Kaňák

3. 7. 2014 03:00 7

Seznam kapitol

1. Představení kitů G.Skill TridentX a Sniper 2. Testovací sestava a metodika 3. Představení testovaných pamětí: Sniper a TridentX 4. Podrobné specifikace a přetaktování
5. Výsledky testů – paměťová propustnost 6. Výsledky testů: Super Pi Mod, Cinebench R15, Fritz 12 7. Výsledky testů: x264 benchmark, WinRAR 5.0 8. Závěr

Otestovali jsme dva zajímavé kity DDR3 od G.Skill. Nadšencům představíme rychlý 16GB kit (2× 8GB) TridentX, který se báječně hodí třeba do desek mini-ITX, kde nebývá slotů DDR3 nazbyt. Hráče naopak potěší výhodnější a zajímavé 1866MHz paměti Sniper a časováním CL9 v 8GK kitu (2× 4 GB).

Reklama

Dostali jsme se pomalu a jistě do samotného závěru recenze. Musíme podotknout, že ani s jedním z testovaných kitů nebyl žádný problém, co se týče kompatibility. Nicméně, jak už to tak bývá, mezi moduly jsou menší i větší rozdíly, pokud jde o jejich specifikace (1866 a 2400 MHz), provedení (2× 4 a 2× 8 GB) a hlavně celkový výkon v továrním nastavení atd. Dalším stěžejním faktorem je výsledná cena. Posouzení vzhledu je věc čistě subjektivní a necháváme ji jenom na vás čtenářích. Pokud jde o přetaktování, oba kity byly schopny běhu na frekvenci 2400 MHz, což je naprosto optimální frekvence, kterou nemá smysl překračovat, pokud tedy nehodláte sbírat body na HWBOTu nebo honit ego na diskusních fórech.

G.Skill Sniper 1866 MHz 2× 4 GB

Když sloty nestačí: 16GB kit od G.Skill a výhodný Sniper
i Zdroj: PCTuning.cz

Výkon pamětí G.Skill Sniper v továrním nastavení odpovídá frekvenci 1866 MHz (a ani není příliš znát osazení čipů pouze z jedné strany). Moduly je možné přetaktovat na 2400 MHz, nebo je naopak provozovat při základní frekvenci se sníženým napětím až na 1,35 V. Stejně tak potěší doživotní záruka nebo netradiční vzhled. A ten bude v případě těchto modulů nejspíše hlavní tažnou silou pro případnou koupi. V jiném případě se jeví jako lepší volba např. nedávno testovaný kit HyperX Fury s frekvencí 1866 MHz, který nabízí podobné možnosti a o zhruba 300 Kč nižší cenu.

Když sloty nestačí: 16GB kit od G.Skill a výhodný Sniper
i Zdroj: PCTuning.cz

 

G.Skill TridentX 2400 MHz 2× 8 GB

Když sloty nestačí: 16GB kit od G.Skill a výhodný Sniper
i Zdroj: PCTuning.cz

Druhý testovaný kit G.Skill TridentX je určený pro opravdové nadšence. Pokud jde o provozní vlastnosti nebo zpracovaní, tak není co vytknout. Výkon se již v zákaldním nastavení řadil ke špičce, moduly bylo možné přetaktovat na 2600 MHz anebo provozovat při sníženém napětí na 1,5 V. Pochválit musíme také konstrukci heatspreaderu, která umožňuje snížit výšku. Doživotní záruka je zde samozřejmostí. Jediným ALE je ve výsledku prémiová cena. Za testované TridentX musíte připatit bezmála 600 Kč oproti nejlevnějšímu parametrově srovnatelnému kitu na trhu.

Když sloty nestačí: 16GB kit od G.Skill a výhodný Sniper
i Zdroj: PCTuning.cz

Za zapůjčení pamětí G.Skill RipjawsZ děkujeme společnosti G.Skill

Stejně tak děkujeme společnostem ASRock a Gigabyte za zapůjčení základních deskek Z87 OC Formula a G1.Sniper A88X do testovacích sestav. Za zapůjčení SSD disků HyperX rovněž děkujeme společnosti Kingston Technology. Stejně tak poděkování patří i firmě Futuremark, která dodala bezplatné licence ke grafickým testům 3DMark.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama