Kingston Workflow Station: Zbavte se klubka kabelů s dokovací stanicí pro tvůrce obsahu
i Zdroj: Petr Boněk
Hardware Recenze Kingston Workflow Station: Zbavte se klubka kabelů s dokovací stanicí pro tvůrce obsahu

Kingston Workflow Station: Zbavte se klubka kabelů s dokovací stanicí pro tvůrce obsahu | Kapitola 3

Petr Boněk

Petr Boněk

26. 7. 2022 17:00 12

Seznam kapitol

1. Vzhled a kvalita zpracování 2. Funkce a použití 3. Závěr

Pokud jste kreativec a pro svou tvorbu využíváte vícero různých nosičů, určitě vás často štvalo, že musíte mít na stole několik různých čteček, které blokují drahocenné porty USB. Na moderních ultraboocích se problém s nedostatkem portů USB ještě násobí. A v mnoha případech tvůrce často potřebuje stahovat z více nosičů najednou a ušetřit čas. Nakonec máte stůl zavalený kabely, rozbočovači a čtečkami různých karet či nosičů, ale je to spíše otravné než praktické. S dokem od Kingstonu nejen pro čtečky budete mít na stole větší pořádek.

Reklama
Reklama

Kingston Workflow Station si určitě dokážu představit jako velice praktické a solidně zpracované zařízení na stolech fotografů, filmařů či různých kreativců a studií. 

Nejde o jediné zařízení svého druhu. Přímo na profesionály cílí třeba PRO-DOCK 4 od Sandisku, který nabízí moduly s podporou více formátů a vyšší přenosové rychlosti, ale samotný dok stojí přes třináct tisíc a za jeden modul dáte kolem dvou a půl tisíce. Je to tedy zařízení v úplně jiné cenové kategorii, takže Kingston se s Workflow Station trefil do černého.

Na stole zabere minimum místa, zbavíte se hromady kabelů a výsledek je vcelku elegantní. Vystačí si s jedním rychlým portem USB-C ze základní desky počítače či notebooku a kabelem napájení, což je vítaná deviza. Rychlosti stahování odpovídají použitému USB 3.2 Gen2, resp. USB 3.2 Gen1 u jednotlivých modulů. 

Dokovací stanice Kingston Workflow Station
i Zdroj: Petr Boněk
Dokovací stanice Kingston Workflow Station

Uvidíme, jestli nám Kingston ještě v budoucnu nabídne další moduly. Vzhledem k tomu, že je výrobek na trhu již nějaký ten pátek, bych už v současnosti čekal širší nabídku.

A komu Kingston Workflow Station doporučit? Určitě profesionálům a tvůrcům, kteří si z terénu nosí hromadu nahraných karet a určitě ocení možnost stahovat data z více karet najednou při zachování vysoké rychlosti přenosu. 

Pokud vás neosloví možnost používat více souběžně, ale máte na stole rozbočovač USB, do kterého zapojujete čtečky, flashdisky a externí SSD, můžete zase ocenit, že ze stolu zmizí nějaké kabely. Sám jsem si Kingston Workflow Station velice oblíbil a využívám ji každý den. 

Kingston Workflow Station

Verdikt

Originálně zpracovaná periferie s neotřelým designem. Kingston Workflow Station je v nabídce zařízení podobného určení jedinečná. Koncepce dokovací stanice a samostatných modulů je velice praktická a dává vám možnost jak rozšířit možnosti připojit více zařízení přes rychlé USB 3.2 Gen2 a ušetřit USB porty v počítači či notebooku.

Co se nám líbí a nelíbí?

Rychlé připojení USB 3.2 Gen2
Možnost stahovat z více médií najednou
Lze použít i pro připojení externích SSD s vhodně umístěným konektorem USB-C, které se vejdou do doku
Modulárnost a plné přispůsobení
Moduly lze používat i samostatně bez dokovací stanice
Malé rozměry
Zatím omezená nabídka modulů. Uvítal bych i modul pro CompactFlash, CFexpress apod.
Na základně mohly být porty USB-C pro připojení dalších zařízení
Samotná základna bez dokoupených modulů se čtečkou mnoho nenabídne, přitom je docela drahá
Vnitřní porty USB-C běží maximální rychlostí 5 Gb/s (USB 3.2 Gen1), což limituje rychlá externí SSD a maximální rychlost portů USB na modulu USB miniHub

Kingston

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning