microsoft-intellimouse-explorer-3-0-znovuzrozeni-legendy
Hardware Článek Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 - znovuzrození legendy

Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 - znovuzrození legendy

Michal Mitrega

Michal Mitrega

4. 12. 2006 01:00 40

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Instalace a software 3. Kvalita, ergonomie a design 4. V praxi, závěr

Microsoftu se ve své době podařilo zásadním způsobem prorazit na poli periferií. Většina tehdejších myší používala stále kuličku a v tom se na scéně objevil vážný konkurent, jehož senzor nebyl žádným ořezávátkem. Skvělé parametry zaručovaly nad tehdejší konkurencí značnou převahu, a proto se Intellimouse Explorer 3.0 stal za krátkou dobu hitem. Microsoft se nám nyní snaží prodat jeho reinkarnaci. Vyplatí se taková koupě?

Reklama

Balení

Microsoft dodává IE 3.0 v pěkné červené krabici. Výrobce se samozřejmě nezapomene pochlubit tím, že právě tuto myš používají špičkoví hráči síťových her. Na krabici se ale dočtete i pár užitečnějších informací o senzoru. Pro jistotu tam není nejdůležitější údaj (rozlišení 400 CPI), ostatní parametry jsou samozřejmě uvedeny. Trochu předčasně je na krabici oznámena podpora MS Windows Vista, se zmínkou, že bude tak či tak bude potřeba nainstalovat novou verzi ovladačů.

Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 - znovuzrození legendy
i Zdroj: PCTuning.cz


balení pod stromeček

IE 3.0 je chráněn pevným plastovým odlitkem, který by měl zabránit jak poškrábání, tak dalším přepravním rizikům. Krabice je navíc dostatečně bytelná, aby vydržela i hrubší zacházení. Kromě myši balení obsahuje ještě redukci na PS/2 port, rychlou instalační příručku, "průvodce produkty MS" a instalační CD s ovladači. Průvodce je v podstatě jen technický popis všeho možného, o čem by uživatelé hardwarových produktů MS měli být informováni (vlnová délka optického senzoru, proč nepřesekávat kabely atd.).

Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 - znovuzrození legendy
i Zdroj: PCTuning.cz


CD a rychlá instalační příručka

Specifikace

 • podporované OS: Windows 2000, XP (32 i 64 bitová verze), Media Center Edition, Tablet PC Edition, Mac OS X 10.2 a vyšší
 • drátová myš, nepozlacený USB konektor + redukce na PS/2 port
 • 2m dlouhý a cca 3 mm tlustý ocásek
 • typ snímače: optický
 • rozlišení 400 CPI
 • snímání 9000 snímků za sekundu
 • akcelerace až 25G
 • maximální rychlost 1,37 metrů za sekundu
 • rozměry 127 x 64 x 43 mm
 • dvousměrné kolečko
 • 2 boční programovatelná tlačítka

Minule jsme měli tu čest recenzovat myš s rozlišením plných 3200 CPI a nyní se "uchylujeme" k hodnocení produktu s 8x nižší rozlišovací schopností. Za normálních okolností by taková myš ani neměla šanci být na PCT recenzována, ale pro IE 3.0 uděláme výjimku. Ptáte se proč? Důvody jsou nasnadě. Jednak si IE 3.0 do dnešní doby ještě stále hýčká nezanedbatelné procento ostřílených hráčů (ergonomie) a za druhé má senzor všechny parametry (vyjma rozlišení ) výrazně lepší než dnešní mainstreamové myši (přesnost).

Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 - znovuzrození legendy
i Zdroj: PCTuning.cz


pohled z pravé strany

Rozměry IE 3.0 jsou příslibem dobré ergonomie. Délka naznačuje pohodlné uchopení a zapření celé dlaně. Dostatečná šířka předpokládá dostatek místa pro prsty. Dojem kazí velká výška, která je soustředěna v jednom jediném bodě myši. IE 3.0 se tak řadí ke klasickým "nahrbeným" myším, které se nejvíce rozšířily v souvislosti s uvedením řady MX od Logitechu.

Myš byla samozřejmě podrobena testu rychlosti komunikace s USB portem. I přes to, že se Microsoft tímto údajem nikde nechlubí, IE 3.0 většinu času vykazoval skvělé výsledky. Naměřena byla frekvence 500Hz, která jen čas od času uskočí na 333Hz nebo 1000Hz. V reálu je tedy odezva poměrně stálá, 2 milisekundy je vynikající výsledek. Po zakoupení myši si tedy nezapomeňte přetaktovat USB port utilitkou Mouserate Switcher, která mění maximální možnou frekvenci, jakou je USB port (respektive základní deska) schopen komunikovat s připojeným zařízením.

Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 - znovuzrození legendy
i Zdroj: PCTuning.cz


screenshot z programu Mouserate Checker

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama