Minecraft bez NFT, Apple vyplatí odškodné za klávesnice a META žaluje Meta #TYDEN 25. července
Internet Článek Minecraft bez NFT, Apple vyplatí odškodné za klávesnice a META žaluje Meta #TYDEN 25. července

Minecraft bez NFT, Apple vyplatí odškodné za klávesnice a META žaluje Meta #TYDEN 25. července | Kapitola 4

Daniel Dočekal

Daniel Dočekal

25. 7. 2022 07:00 3

Seznam kapitol

1. To nejdůležitější, telegraficky, Internet, Webdesign 2. Hardware, software, mobilní aplikace, hry 3. Marketing, komunikace, bezpečnost, soukromí, právo 4. Sociální sítě, startupy, ekonomika, e-knihy

Katalogoví šmejdi se vrací. Nebezpečně rostoucí TikTok. Nothing je o ničem. Slack zdražuje a mění podmínky. Elon Musk bez trička. Microsoft má kopii Facebooku. Facebook radikálně mění newsfeed.

Reklama
Reklama

Sociální sítě

Děti a teenageři tráví na TikToku více času než na YouTube. 91 vs. 56 minut denně v roce 2021.

Facebook mění strukturu odkazu, parametry „šifruje”, bojuje tím proti ochraně soukromí v prohlížečích jako Firefox či Brave.

Microsoft uvnitř Teams spouští sociální síť. Viva Engage je tak trochu vykradený Facebook. Samozřejmě nechybí ani Příběhy. Těžko říct proč, ale asi si chtějí zkusit další #fail

Instagram vylepšil vyhledávání „v mapách”. Šlo to už dříve, podívat se na příspěvky (fotky a videa) na určitém místě, ale nově je to snazší. Tedy pokud zkousnete to, že ovládáním je to prakticky nepoužitelné.

Elon Musk si sundal tričko. Sociální sítě a média z toho mají druhé Vánoce.

Kdybyste netušili co je BeReal tak tady je o tom kratší povídání – BeReal zažívá raketový růst. O co jde? A může to vydržet?

Facebook radikálně změní news feed. Ten hlavní, pojmenovaný Home, bude „jako TikTok“ a budou v něm Reels, Stories a věcí kompletně vybírané Facebookem. Druhý news feed (bude se jmenovat Feed) bude plněn příspěvky od přátel, Skupin, Stránek a oblíbených.

Snapchatu rostou DAU, na 347 milionů, s příjmy to ale tak optimistické není.

Twitch umožní sdílet zablokované účty mezi kanály. Něco takového by se hodilo na Twitteru.

Alternativní spiritualita na sociálních sítích rychle kvete a dá se na ní dobře vydělávat. Ezoterické komunity na Instagramu se snadno stávají semeništěm dezinformací, konspiračních teorií a občas i politického radikalismu. Proč je vzývání bohyně pro tolik žen smysluplnou odpovědí na společenskou realitu 21. století?


Startupy a ekonomika

„Nemůžeme lidem zabránit v tom, aby na blockchainech dělali Ponzi schémata,“ zaznívá v rozhovoru se zakladateli MetaMask. Je toho tam víc zajímavého.

Krypto platforma Celsius dluží 4,7 miliardy dolarů uživatelům. Nemá je a v účetnictví má díru 1,2 miliardy dolarů. Ale to není zdaleka všechno.

Na Netflixu si za 2,99 dolarů můžete koupit další domov. Takový, kde bude možné používat Netflix dalšími lidmi.

Olive, startup s valuací 4 miliardy dolarů, propouští skoro třetinu lidí.

Netflix za tři měsíce v USA a Kanadě přišel o 1,3 milionu předplatitelů. Celosvětově o jeden milion.

E-knihy

Čtyři vydavatelé žalují Internet Archive. Vadí jim existence knihovny půjčující digitální knihy.

Infografika: Co je to skutečná kniha?


#TYDEN je e-mailing, který vychází v neděli večer. Ve webové podobě vychází v pondělí ráno na PCTuning.cz. jednotlivé „zprávičky“ se průběžně objevují na Twitteru @rychlofky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning