Nvidia GeForce RTX 4060 Ti FE 8GB v testu: sázka Nvidie na ray tracing a DLSS3
i Zdroj: PCTuning.cz
Grafické karty Recenze Nvidia GeForce RTX 4060 Ti FE 8GB v testu: sázka Nvidie na ray tracing a DLSS3

Nvidia GeForce RTX 4060 Ti FE 8GB v testu: sázka Nvidie na ray tracing a DLSS3 | Kapitola 14

Adam Vágner

Adam Vágner

23. 5. 2023 16:00 406

Seznam kapitol

1. GeForce RTX 4060 Ti: představení a parametry 2. Konstrukce karty, konektory 3. Testovací sestava 4. Crysis 3 Remastered, Cyberpunk 2077 5. F1 22 6. Far Cry 6, GTA V 7. Metro Exodus Enhanced Edition, Red Dead Redemption 2 8. Witcher 3, World of Tanks
9. Blender Benchmark, Luxmark, Vray 5 benchmark 10. Boost v F1 22 11. Boost v Metro Exodus 12. Boost ve World of Tanks 13. Spotřeba, teploty 14. Otáčky ventilátorů, hlučnost 15. Průměrný výkon a poměr cena/výkon 16. Závěr

Dnes končí informační embargo na výsledky GeForce RTX 4060 Ti, můžeme se tedy podívat, jak dopadla v testech. Spíše než výrazné zvýšení výkonu oproti RTX 3060 Ti nebo významný posun z hlediska poměru cena/výkon přináší zájemcům podporu nových technologií DLSS3, vyšší výkon v ray tracingu či hardwarovou podporu videa ve formátu AV1. Nejde tedy ani tak o důstojného nástupce RTX 3060 Ti, jako spíše o jeho o něco výkonnější a modernější náhradu.

Reklama

Nejvyšší otáčky ventilátorů chladiče, BIOS použitý pro testy výkonu (obvykle tichý)

Nejvyšší otáčky ventilátorů chladiče, druhý BIOS (obvykle OC či performance)

Hlučnost

Naměřené hlučnosti nejsou přímo srovnatelné s kartami měřenými na starších sestavách před říjnem 2022. U nich jsem měl hlukoměr blíže ke kartám kvůli měření hlučnosti ventilátorů bez zátěže. Dnes už není na převážné většině karet bez zátěže co měřit, protože mají pasivní chlazení, proto jsem jej posunul o pár centimetrů dál. Naměřené hodnoty jsou tedy zhruba o 1 dBA nižší, než bych naměřil dřív s hlukoměrem blíže ke kartě.

Protože se hlučnost chladiče mění v závislosti na teplotě čipu, je údaj v grafu nejvyšší naměřenou hodnotou během dlouhodobé zátěže. Jenom v případě krátkých a vyšších špiček, k nimž dochází jednou na pár sekund zpočátku po spuštění zátěže a dále už se neopakují, úvodní špičku vynechávám a beru až nejvyšší dosažené hodnoty otáček po delší zátěži. Celý průběh otáček ventilátorů pak najdete v kapitole s provozními vlastnostmi.

Hlučnost, BIOS použitý pro testy výkonu (obvykle tichý)

Hlučnost, druhý BIOS (obvykle OC či performance)

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama