NZXT H440 Special Edition: s designem od Razeru
Článek NZXT H440 Special Edition: s designem od Razeru

NZXT H440 Special Edition: s designem od Razeru

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

6. 1. 2015 03:00 19

Seznam kapitol

1. Razer nebo SE? 2. Trochu moc černé! 3. Ovládání 4. Spodní část
5. Zadní část 6. Interiér 7. Airflow a testy 8. Resumé

Dnes se podíváme na jeden poměrně originální kousek. Společnost NZXT asi na poli počítačových skříní netřeba představovat. Model H440 patří k tomu nejznámějšímu z jejich stáje. I on ale ještě umí překvapit a nabídnout něco navíc. Vyzkoušeli jsme speciální zelenou edici tohoto modelu, která má v logu hráčům asi dosti známého hada.

Reklama
Reklama

Co říci na závěr? NZXT jsme v testu v podstatě zatím neměli. Pro mě to vždy byla značka case, která nabízela vyšší standard a především pak speciální a vzhledově atraktivní modely. Samozřejmě se našlo i několik pokusů o nižší řady, ale v podstatě lze říci, že leadery prodeje jsou spíše luxusnější modely. H440, ať už v běžné, či této speciální sérii je rozhodně zajímavá skříň. Po designové stránce bych jí řadil spíše ke konzervativnějším, i když obrazně řečeno tak trochu vystrkuje růžky. Edice Razer ještě o něco více.

NZXT H440 Special Edition: s designem od Razeru

Mně samotnému se prostě trefila do mého gusta, líbí se mi jednoduchý, ale přitom energický design, funkční a logicky uzpůsobený interiér a vše je tak nějak sesazeno se vzájemnou návazností. Absolutním negativem pro mě však je absence 5,25“ pozice. Myslím si, že ještě není doba, kdy by externí mechaniky vládly světu (a optická mechanika není jediná věc, která se do těchto pozic montuje), takže alespoň tu jednu pozici by sem výrobce vměstnat mohl. Minimálně mohl nabídnout alternativu pro použití slot-in mechaniky, ale alespoň by ta možnost byla. Bohužel není.

NZXT H440 Special Edition: s designem od Razeru

Samozřejmě se najdou ještě falší negativa, která však považuji spíše za drobnější. Je to hlavně nutnost demontáže čelního panelu z důvodu čištění předního filtru. Nejde jen o složitost, ale především o fakt, že „trhání“ čela skříně nebývá příjemná procedura. A řadu uživatelů toto bude odrazovat od čištění, což samozřejmě bude mít následky v účinnosti chlazení. Takovým vyloženě vzhledovým negativem je pro mě intenzita spodního podsvícení, což se vlastně týká pouze této speciální řady. Světlo je až příliš ostré a nejenom, že trochu upozadí ostatní světelné variace, ale je až trochu nepříjemné do očí.

NZXT H440 Special Edition: s designem od Razeru

Jednoznačně ale převažují pozitiva, mezi která lze s klidným svědomým zařadit jak svěží design, tak kvalitní dílenské zpracování, i použité materiály. Potěší odhlučnění, či napájecí HUB pro ventilátory.

NZXT H440 Special Edition: s designem od Razeru

A teď cena. Běžná verze H440 se u nás prodává aktuálně za částku kolem tří tisíc. To je cena, která dle mého dané kategorii odpovídá a považuji jí za adekvátní. Dnes testovaná Razer Edice se bohužel u nás neprodává, takže nemohu přímo srovnat cenu, nicméně v zahradničí je cena této verze vyšší o celou polovinu, takže rozdíl je dost markantní. U nás by se tedy měla nabízet někde na hranici 4500 Kč, což už považuji za trochu příliš, i když jde o „limitovanou edici“.

NZXT H440 Special Edition: s designem od Razeru

Pokud tedy uvažujete o trochu originálnější, ale přesto dobře zpracované case, rozhodně se podívejte právě na model H440. Její barevné varianty jsou navíc velmi atraktivní. Nakonec nezbývá, než ještě přidat tabulku kladů a záporů.

NZXT H440 Special Edition: s designem od Razeru

Vyjádření NZXT k označení modelu:

"Označení Designed by Razer je možné využívat celosvětově mimo Evropu, kde nemá společnost obchodní značku pro toto označení. Zde je tedy case označována jako Special Edition, i když se zpracováním nijak neliší."

Za zapůjčení case k testu děkujeme společnosti NZXT

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning