Pimp my Computer 10 - The pinguins family 1/2
PCTuning Článek

Pimp my Computer 10 - The pinguins family 1/2

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

5. 11. 2009 03:00 26

Seznam kapitol

1. Výherce, tak trochu jinak... 2. Rozhovor 3. Stylizace 4. Desktopový veterán 5. Bezšroubková montáž kvalitně aneb interiér... 6. Mateřská škola Javornice

Neuplynulo ani tolik dní a máme tady další, tentokráte „kulaté“ pokračování soutěže Pimp my Computer. Proč kulaté? Protože už je desáté v pořadí. A zároveň jsem velice potěšen, že právě toto kolo je tak trochu odlišné a zvláštní. Nebudu ale zatím prozrazovat více, vše bude řečeno v následujícím textu.

Reklama
Reklama
Pimp my Computer 10 - The pinguins family 1/2

Upřímně řečeno, dnešní kolo je zvláštní z několika důvodů. Tím prvním, je už například vylosovaná sestava, jejích parametry již dávno nepatří k těm nejvýkonnějším. Dalo by se možná i říci, že se jedná o takového počítačového důchodce, i když na první pohled celá sestava vypadá ještě o něco hůře, než doopravdy je. 

Než se však dostanu ke konkrétním specifikacím a detailnějším fotografiím, měl bych bezpochyby zmínit již konečně výherce desátého kola soutěže Pimp my Computer, neméně důležitý je však i sponzor, respektive v pro toto kolo bude vhodnější použití množného čísla, tedy sponzoři. Za jejich podporu a záštitu velice děkujeme!

Sponzory desátého kola soutěže Pimp my Computer jsou Mironet, s.r.o. a CZC, s.r.o.

Pimp my Computer 10 - The pinguins family 1/2

Nyní již ale žádné oddalování a opravdu pojďme představit dnešního výherce. Tím však není můž, tak jak bylo v posledních kolech obvyklé, ale podruhé za dobu trvání soutěže, se jedná o ženu. Výherkyní je tedy paní Věra Dusilová. Upřímně řečeno jsem poměrně dosti překvapen, že zástupkyně ženského pohlaví mají takové štěstí a dostali se do finále soutěže v takto hojném počtu. Nerad bych, aby to působilo jako diskriminace pohlaví, ale upřímně – kdo by čekal poměr žen a můžu 2/8 v soutěži, která je svým zaměřením opravdu spíše směrována mužům. Nicméně paní Věra se od všech ostatních výherců ještě o něco odlišuje, jelikož jak stylizace, tak použití počítače je opravdu dosti netypické. Tedy možná lépe řečeno nečekané!

Než však prozradím směr stylizace a další podrobnosti, pojďme nahlédnout na fotografie a specifikace přihlášené a vylosované sestavy.

Pimp my Computer 10

Procesor: Intel Pentium III 933MHz
Základní deska:Intel/Foxconn (2xSDR, USB)
Grafická karta:integrovaná
Operační paměť:128MB SDR
Pevný disk:Western Digital PATA 20GB
Napájecí zdroj:IBM 250W ATX
Optická mechanika:CD-ROM 24x LG

Tvorba tučňáčí rodinky může začít...


Pokud se podíváte na tabulku se specifikacemi, tak by se mohlo zdát, že se ještě nejedná o tak zastaralý hardware. Při pohledu na fotografie to je však opravdu o něco horší. Jedná se totiž o tzv. značkový počítač od společnosti IBM s dosti atypickým hardware (myšleno rozměrově), jež je zakomponován do case typu desktop. V registračním e-mailu byla přiložena i fotografe celé sestavy, tedy i periferií a jejich standardního uložení. Je patrné, že i při výrobě nábytku bylo počítáno s tímto formátem skříně a tak desktop příjemně zapadá do masivního dřevěného stolu. Hůře již pak vypadá 14“ CRT monitor s externím filtrem, který musí být velice příjemným zážitkem pro oči. Jak by se chtělo říci, ideální základ pro HD domácí kino… V rámci konstrukce skříně však není skoro co vytýkat, jelikož dílenské zpracování je naprosto perfektní. O tom ale až později při detailním popisu sestavy.

Nyní už ale nabízím pohled na registrační fotografie, které nám paní Věra zaslala v rámci přihlášení do soutěže. Co říkáte? Vypadá to na „devítistovku“?

Pimp my Computer 10 - The pinguins family 1/2

Nenápadně vypadající desktop IBM - kdo by uvnitř tipoval 900MHz mrocesor?

Pimp my Computer 10 - The pinguins family 1/2

Útroby skříně jsou velice dobře vyřešeny, o tom ale později.

Pimp my Computer 10 - The pinguins family 1/2

A takto je celá sestava umístěna - odstrašující je především je CRT monitor.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning