pimp-my-computer-ctvrte-kolo-prave-odstartovalo
Článek Pimp My Computer - čtvrté kolo právě odstartovalo

Pimp My Computer - čtvrté kolo právě odstartovalo

Kwolek Jirka

Kwolek Jirka

3. 10. 2007 01:00 35

Stálým čtenářům jistě neuniklo, že v letním období neprobíhal náš oblíbený seriál Pimp My Computer. Léto je však za námi a proto jsme se rozhodli roztočit další kolo úprav počítačů vylosovaných čtenářů na účet naší redakce. Let the games begin! Tímto okamžikem se znovu můžete do naši soutěže.

Reklama
Reklama

Před časem u nás v redakci vznikla myšlenka na "pimpení" počítačů, což obnáší bezplatné redakční vylepšování a ladění (ať vzhledu, tak i funkce) reálných počítačů vylosovaných čtenářů. Takový postup nám umožňuje zvednout rukavici "běžného českého PC" a přistoupit k přímé konfrontaci mezi každodenně prováděnou praxi ladění nových počítačů a mnohem omezenější realitou skutečně používaného hardwaru.

Pimp My Computer - čtvrté kolo právě odstartovalo

Pimp My Computer - čtvrté kolo právě odstartovalo

Pimp My Computer - čtvrté kolo právě odstartovalo

Kandidáti pro Pimp My Computer

Na vytvoření databáze "kandidátu na pimpení" se budete podílet vy, čtenáři - budete mít totiž možnost zaslat fotky svého počítače s přesnou hardwarovou konfigurací na speciální redakční e-mail. Z došlých e-mailů vyřadíme ty, které nesplnily podmínky zadání (viz dále) a losováním vybereme počítač u kterého provedeme na naše náklady a náklady partnera soutěže nejlepší úpravu dle odhadnutých potřeb a stavu "tuněného" počítače.

Podstata "pimpení"

Pimp My Computer nebude spočívat pouze v jednoduché výměně vybraných komponent za nové, ale bude rovněž ukázkou, jak vylepšit samotný počítač po stránce chlazení, hlučnosti a také výkonu. Úprava celé sestavy bude trvat přibližně 10 pracovních dnů a poté bude systém zaslán zpět jeho majiteli, který bude mít době vydání článku již možnost reagovat v diskuzi a komentovat námi "pimpnutou" sestavu. Doufáme, že každá úprava bude svým způsobem unikátní a svému majiteli (ale i našim čenářům) udělá velkou radost.

Hlavní zásady pro zařazení do databáze:

  1. V přihlašovacím mailu zašlete minimálně 3 fotky (celý systém + komponenty ve skříni, formát .jpg maximální velikost pro všechny fotky 400kB),
  2. mail bude obsahovat popis konfigurace systému (hlavní součástí PC + jejich specifikace - v textové části mailu),
  3. počítač musí byt vybaven minimálně třídou procesorů AMD Athlon XP nebo Intel Pentium 4 (a vyššími typy - starší sestavy se "ladit" nevyplácí),
  4. jeden účastník = jeden počítač = jeden e-mail,
  5. součástí e-mailu bude kontaktní telefon a úplná adresa zájemce (v případě nedostupnosti na e-mailu),
  6. vybraný účastník musí souhlasit s podmínkami úpravy svého počítače (týká se to zejména zásahů do hardware a software počítače).

Podrobná pravidla najdete zde.

Upozornění

Provedení úprav počítače zakládá na souhlasu obou stran s úpravami. Předpokládáme, že data na disku zaslaného počítače nejsou důvěrná a že obsah disku byl majitelem zálohován. Rozsah upravovacích prací se může pohybovat v rozmezí od 6 do 10 tisíc Kč bez nároku na finanční odškodnění či doplatek do maximální výše „pimpování“.

Náhradníci

V případě, že vylosovaný účastník soutěže nebude reagovat na pokusy o kontakt, bude po třech pracovních dnech vylosován účastník jiný. Fotografie a data svých sestav (po prostudování podmínek soutěže) zasílejte na e-mailovou adresu:

Pimp My Computer - čtvrté kolo právě odstartovalo

Přejeme hodně štěstí v soutěži a radosti z případného "pimpnutí" vašeho počítače.

Poznámka: neposílejte prosím duplicitní e-maily a stejná data z rozdílných e-mailových schránek, jinak bude váš počítač odstraněn z databáze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning