pokracovani-testu-vodnich-bloku-novy-sampion
Skříně, zdroje, chladiče Článek Pokračování testů vodních bloků - nový šampión

Pokračování testů vodních bloků - nový šampión | Kapitola 3

Michal Částka

Michal Částka

23. 10. 2007 01:00 42

Seznam kapitol

1. Rekapitulace testovací metodiky a pomůcek 2. Thermalright XWB-1 3. Stixion rev.1 4. Thermalright XWB-1 modified 5. Měření 1. - Core 2 Duo 3800MHz, nelapovaný povrch
6. Měření 2. - Core 2 Duo 3800MHz, lapovaný povrch 7. Měření 3. - Core 2 Quad 3400MHz 8. Měření 4. - orientační měření průtoku 9. Vodní bloky - závěr

Ve dnešní části si představíme další dvojici vodních bloků, které budou dokonale otestované jako předchozích 13 bloků o kterých jste se mohli dočíst v minulých dvou dílech. Horká novinka od firmy Thermalright XWB-1 určitě překvapí spoustu nadšenců vodního chlazení, ale i domácí výrobky budou velice zajímavé z hlediska jednoduchosti výroby.

Reklama

Další velice pěkný a jednoduchý blok domácí výroby od uživatele Gorelord z našeho PCT fóra. Tento blok je dělaný pomocí ruční frézy, takže je doslova dělaný doma na koleně :-)

Pokračování testů vodních bloků - nový šampión
i Zdroj: PCTuning.cz

Vstupní a výstupní otvor je klasických rozměrů G1/4" a jak je vidět, tak jsem pro měření použil Danger Dan High-flow fitings G1/2", které mají světlost 10,3mm. Rozměry základny bloku 65x50mm jsou celkem přijatelné a vlezou se zatím na všechny základní desky, které jsem zkoušel (Asus P5K, P5B; Gigabyte P-35/P965 DS4, DQ6, Asus Striker Extreme, DFI P-35 atd...).

Pokračování testů vodních bloků - nový šampión
i Zdroj: PCTuning.cz

Z obrázků je vidět, že blok je vyráběný pouze pro socket 775 ale určitě by nebyl problém vyrobit spony pro další sockety 754/939 a AM2. Celá plexi část má tloušťku 9mm ,a můžu říci, že pevnost je naprosto dostatečná a při dotažení k základní desce nedochází prakticky k žádnému prohnutí nebo deformaci spony. V měděné základně jsou vyřezány zavity pro šrouby M4, které drží celý blok pohromadě a gumový o-kroužek zajišťuje naprosto dokonalou těsnost bloku.

Pokračování testů vodních bloků - nový šampión
i Zdroj: PCTuning.cz

Celá měděná základna má tloušťku 5mm. Frézování proběhlo až do hloubky 4mm, takže jako předchozí blok v tomhle testu má tloušťku dna základny pouze 1mm a méně. Jednotlivá žebra mají rozměry 1.5x1.5mm a rozteč mezi jednotlivými žebry je 2mm.

Kompatibilita:

Bohužel, použitelnost je pouze pro socket 775 jako třeba u EK-Wave, ale myslím si, že autor upínací sponu vymyslí i pro další sockety a jelikož se tady jedná o prototyp, který jsem obdržel jenom v rámci otestování, tak nebyli další spony potřeba.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama