pokracovani-testu-vodnich-bloku-novy-sampion
Skříně, zdroje, chladiče Článek Pokračování testů vodních bloků - nový šampión

Pokračování testů vodních bloků - nový šampión | Kapitola 3

Michal Částka

Michal Částka

23. 10. 2007 01:00 42

Seznam kapitol

1. Rekapitulace testovací metodiky a pomůcek 2. Thermalright XWB-1 3. Stixion rev.1 4. Thermalright XWB-1 modified 5. Měření 1. - Core 2 Duo 3800MHz, nelapovaný povrch
6. Měření 2. - Core 2 Duo 3800MHz, lapovaný povrch 7. Měření 3. - Core 2 Quad 3400MHz 8. Měření 4. - orientační měření průtoku 9. Vodní bloky - závěr

Ve dnešní části si představíme další dvojici vodních bloků, které budou dokonale otestované jako předchozích 13 bloků o kterých jste se mohli dočíst v minulých dvou dílech. Horká novinka od firmy Thermalright XWB-1 určitě překvapí spoustu nadšenců vodního chlazení, ale i domácí výrobky budou velice zajímavé z hlediska jednoduchosti výroby.

Reklama

Další velice pěkný a jednoduchý blok domácí výroby od uživatele Gorelord z našeho PCT fóra. Tento blok je dělaný pomocí ruční frézy, takže je doslova dělaný doma na koleně :-)

Pokračování testů vodních bloků - nový šampión
i Zdroj: Pctuning

Vstupní a výstupní otvor je klasických rozměrů G1/4" a jak je vidět, tak jsem pro měření použil Danger Dan High-flow fitings G1/2", které mají světlost 10,3mm. Rozměry základny bloku 65x50mm jsou celkem přijatelné a vlezou se zatím na všechny základní desky, které jsem zkoušel (Asus P5K, P5B; Gigabyte P-35/P965 DS4, DQ6, Asus Striker Extreme, DFI P-35 atd...).

Pokračování testů vodních bloků - nový šampión
i Zdroj: Pctuning

Z obrázků je vidět, že blok je vyráběný pouze pro socket 775 ale určitě by nebyl problém vyrobit spony pro další sockety 754/939 a AM2. Celá plexi část má tloušťku 9mm ,a můžu říci, že pevnost je naprosto dostatečná a při dotažení k základní desce nedochází prakticky k žádnému prohnutí nebo deformaci spony. V měděné základně jsou vyřezány zavity pro šrouby M4, které drží celý blok pohromadě a gumový o-kroužek zajišťuje naprosto dokonalou těsnost bloku.

Pokračování testů vodních bloků - nový šampión
i Zdroj: Pctuning

Celá měděná základna má tloušťku 5mm. Frézování proběhlo až do hloubky 4mm, takže jako předchozí blok v tomhle testu má tloušťku dna základny pouze 1mm a méně. Jednotlivá žebra mají rozměry 1.5x1.5mm a rozteč mezi jednotlivými žebry je 2mm.

Kompatibilita:

Bohužel, použitelnost je pouze pro socket 775 jako třeba u EK-Wave, ale myslím si, že autor upínací sponu vymyslí i pro další sockety a jelikož se tady jedná o prototyp, který jsem obdržel jenom v rámci otestování, tak nebyli další spony potřeba.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning