pretaktovani-grafickych-karet-radeon-x1900
Hardware Článek Přetaktování grafických karet Radeon X1900

Přetaktování grafických karet Radeon X1900 | Kapitola 3

Z. Obermaier

Z. Obermaier

14. 3. 2006 01:00 43

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Ati Sapphire Radeon X1900XT 3. Catalyst Control Center 4. Flashujeme BIOS
5. Ati Overclocker 6. Atitool 0.25 b14 7. Testy a doporučení

V dnešním článku se podíváme na možnosti jaké mají majitelé grafických karet Radeon X1900 při přetaktování nad výrobcem stanovené hodnoty. Pro přetaktování použijeme známé utility a podíváme se na to, jaké má výsledné přetaktování vliv na výkon v benchmarcích a hrách. Jako testovací kartu jsme použili poslední model společnosti ATi Radeon X1900XT.

Reklama

Nejprve se podíváme na nejednoduší způsob, a to přetaktování karty pomocí samotných ovladačů Catalyst. Nainstalujte celý balík Catalyst včetně CCC. Poté spusťte CCC dialog a pokračujte na poslední záložku, jmenuje se Ati Overdrive.

Přetaktování grafických karet Radeon X1900
i Zdroj: PCTuning.cz

V záložce Overdrive nejprve klikněte na malý zámek v horním pravém rohu, tím odemknete přetaktování. Máte dvě možnosti, buď spustit automatického průvodce hledání maximální frekvence a nebo nastavit hodnoty ručně. Doporučuji druhou možnost - ručně. Velké většině karet nebude vadit přetaktování na úroveň 660/780, najdou se však karty které bez problémů pojedou i na maximální nastavení 690/800. Zde proto nastavte co uznáte za vhodné a stabilitu otestujte třeba v 3dmark 06. Pokud je systém na vámi nastavených frekvencích stabilní, klikněte na políčko "Preserve ATI Overdrive settings at logon", což vám nastaví tyto frekvence po každém startu systému. Pokud však budete chtít taktovat více než dovoluje CCC musíte nejprve v záložce Ati Overdrive kliknout na tlačítko "DEFAULTS", a nebo ATI Overdrive vůbec "neodemykat", jinak přetaktování v dalších programech nebude fungovat správně.

Výhody : Přetaktování pomocí CCC nenese žádná rizika, kartu není možno poškodit, ztráta záruky nehrozí.

Nevýhody : Malý výsledný výkon navíc.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama